| andreiandries a întrebat:

Am revenit cu o noua problema in legatura cu cainele meu.El nu vrea si pace sa manance granule! I am cumparat granule de la royal canin, pedigree si friskies.Desigur ii dau si hrana umeda dar as vra sa manance si granule.Ce tipuri imi mai recomandati sau cum il pot face sa i placa?

Răspuns Câştigător
| stefioctavia a răspuns:

Pai daca nu vrea sa manance granule poate a mancat mai mult mancare umeda sau un fel care i-a placut mult si s-a invatat cu mancarea umeda.Trebuie sa mai insisti sau sa faci ca mine, si eu am un motan care cand era mai micut nu manca granule tot asa pentru ca era invatat cu hrana umeda si o perioada nu i-am mai dat mancare umeda ci i-am dat doar uscata. Oricum daca nu vrea o sa manace la urma ca doar nu o sa stea flamand.Si cea mai buna mancare este cea de la royal canin dar vezi cand ii pui in bol sa nu ii pui mult ca apoi se usuca si nu o sa mai manance oricat l-ai obliga.Bafta!

1 răspuns:
| pussycat15andreea a răspuns:

Cf?