| anonim_4396 a întrebat:

Cat de periculos e sa ai ca animal de casa un sarpe? (unul non-veninos)

15 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da si eu am vazut stirea aia crying saracul bebelus. mai bine nu no talking

Shin
| Shin a răspuns:

Depinde cat de atent si cu mintea la cap esti... Cazul care a aparut la televizor cu copilul acela mic, il are ca raspunzator doar pe tata, care nu a avut grija ca sarpele sa fie incuiat.
Eu personal nu as tine asa ceva in casa, dar asta doar pentru ca am o fobie de serpi si nu-mi plac. Am in schimb doua tarantule... care da, sunt veninoase tongue Luna viitoare imi iau un scorpion "Padinus Imperator".
@hanry, persoana care a scris post-ul a specificat ca un sarpe neveninos. Nu exista antivenin la constructori...
Shin.

| BUBULINA a răspuns:

E cam neplacut
am vazut de curand la stiri un caz care avea un sarpe in casa si le-au omorat bebelusu
nu era veninos
sarpele sa colocit in jurul gatului la bebelus si la sufocat

auran
| auran a răspuns:

Nu as tine asa ceva in casa pentru nimic in lume!

| jane_5414 a răspuns:

E foarte periculos.Mai ales ca sa nu stii cum sa ai grija de el.Chiar daca nu e veninos te poate strangula.

| JustMeFlory a răspuns:

Banuiesc ca ai vazut si tu stirea...de ce sa tii asa ceva in casa daca stii ca iti poate face rau? Eu una nu as tine asa ceva in casa...sincer...straight face

| adyth a răspuns:

Tie ti'ar placea sa te trezesti in miezul noptii sugrumat de sarpe? o. O
Mai bine ia'ti o igoana daca tot vrei reptile... cel putin aia e mai linistita. big grin

| ellene a răspuns:

Doamne fereste! Niciodata nu as tine asa ceva in casa. Mi-e scarba sa-l vad si la zoo...brrrr

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E oarte simplu (dar trebuie sa iei Piton(ie cem mai sigur))dar sa nu il scoti din,, barlog" cand e multa lume in casa altfel va ataca 8-x

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sarpele este cea mai urata si infioratoare taratoare. nu as tine asa ceva in ksa. numai cand ma gandesc la asta mi se intoarce pielea pe dos si in primul rand sarpele este siret parsiv aoleu iac scarbos

| GreenSky a răspuns:

Stiu ca un prieten de-al meu avea un sarpe mic albastru... mi l-a aratat si mie odata...era chiar interesant.
Dar adevarul e ca avea mereu grija sa il tina inchis...

| hanry a răspuns:

Nu prea dar sa ai niste antidot la tine tot timpul

| johncena a răspuns:

Renunta la idee mai bine i-ati o pisica sau un caine dar uitate bine uni caini si pisici pot fii agresivi.

| crezyg a răspuns:

Foorte