| erdeyu a întrebat:

Care-i cel mai veninos animal din lume? Si as vrea sa stiu si care-i cel mai veninos sarpe, paianjen?

Răspuns Câştigător
| DoctorulLove a răspuns:

Sarpele vajnic (Oxyuranus microlepidotus), O singura muscatura din partea taipanului suprem contine suficient venin incat sa ucida 100 de oameni sau 250.000 de soareci. Iar sarpele este in stare sa muste de zeci de ori in decursul unei singure zi. Acelasi venin este de 400 de ori mai toxic decat cel al crotalilor si de 50 de ori mai puternic decat al cobrelor. Bine ca traieste doar in Australia!, Redback Spider (Paianjenul Redback), Viespea de mare (Box Jellyfish)

3 răspunsuri:
| Ogorinio a răspuns:

Vipera,tarantula,vaduva neagra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wikipedia stie!

| Stefan3D a răspuns:

Animal?happy Asta nu o stiu!
Sarpe-Mamba negrea
Paianjen-Vaduva neagra happy(Posibil)