| Betty_9264 a întrebat:

Cat traiesc:1-furnicile; 2-pescarusii; 3-testoasele; 4-camilele; 5-pastravii; 6-tigrii; 7-leii; 8-cangurii; 9-fluturii; 10-albinele;
Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| XxDream a răspuns:

Furnicile-1-5 ani
pescarusii-30 ani
Testoasele-depinde ce fel de testoasa. unele traiesc si cateva sute de ani.;
camilele-25 ani
pastravii-traiesc 10-12 ani, depinde de pastravi
tigrii-traiesc intre 15-20 de ani, depinde de ce tigri, Tigru bengalez, siberian.
Cangurii-in functie de specie, traiesc 12-15 ani, in captivitate ajung si la 20 de ani. cu cat e mai mica talia speciei, cu atat e mai mica si speranta de viata.;
fluturii - depinde de specie. fluturii mici traiesc cateva zile. fluturele monarh traieste si 1 an.;
albina - regina traieste 2-5 ani, trantorii traiesc 40-50 zile, iar lucratoarele traiesc 1-4 luni. pescarus - 30 de ani;
Funda puppy dog eyes

1 răspuns:
| AlexStefan1 a răspuns:

Ahahaha.
Caietu` de vacanta clasa a sasea?
cauta-ma pe s. talpalaru@yahoo.com