| andreutza1234567 a întrebat:

Cat timp traiesc pescarusii, testoasele, camilele, pastravii, tigrii, leii, cangurii, fluturii, albinele si furnicile? dau funda! =]] urgent

Răspuns Câştigător
| Irinnaaa a răspuns:

Pescarusii : cam 30 ani
Testoasele : depinde de testoasa; unele traiesc si vreo 200 de ani.
Camilele : in jur de 25 ani.
Pastravii :10-12 ani.
Tigrii :intre 15-20 de ani, depinde de fiecare specie in parte.
Cangurii : in functie de specie, traiesc 12-15 ani, in captivitate ajung si la 20 de ani. Cu cat e mai mica talia speciei, cu atat e mai mica si speranta de viata.
Fluturii : depinde de specie - fluturii mici traiesc cateva zile. Fluturele monarh traieste si 1 an.
Albina : regina traieste 2-5 ani, trantorii traiesc 40-50 zile, iar lucratoarele traiesc 1-4 luni.
Furnicile : cam 1-5 ani.

5 răspunsuri:
| CaptainEnigma a răspuns:

Pescarusii=30ani
Testoasele =100ani(aporximatix)
Camilele=50ani
Pastravii=2ani
Tigrii=50ani
Leii=60ani
Cangurii=40ani
Fluturii=3zile(sau 12cam asa)
Albinele=aproape 1an(sau chiar 1an)
Furnicile=1-3ani
Sper ca te-am ajutathappy.

| andreutza1234567 explică (pentru CaptainEnigma):

Ms mult :*

| CaptainEnigma a răspuns (pentru andreutza1234567):

Si am scris si degeaba?

| andreutza1234567 explică (pentru CaptainEnigma):

=]] O.o

| CaptainEnigma a răspuns (pentru andreutza1234567):

Cum adica?