| mady_3152 a întrebat:

Cat traiesc camila testoasele pescarusii furnicile albinele fluturii cangurii leii tigrii pastravii? dau fundita.mersilove struck:*

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

30 ani, 150 ani, 15 ani, 2 saptamani lucratoarele, 5-10 ani regina (si furnici si albine), 2-3 saptamani in stadiul adult, ~10 ani, ~7 ani, 3-5 ani. Da' nu bag mana in foc. thinking

7 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Cauta pe wikipedia si vei gasi.Succes

| nana a răspuns:

Salut mady. Raspunsurile tale pot fii complexe. Daca vrei aceste raspunsuri(cam multe la numar rolling on the floor ) poti consulta Wikipedia. Acolo gasesti tot ce vrei.
ps- ai uitat sa intrebi despre viespii, viermi, languste, pisica de mare, balene si multe altele. rolling on the floor
pup.
nana
ps-spor la cercetari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor ai caietu` ala de vara de cls a6a laughing il am si eu sh l-am terminat din prima saptamana tongue big grin smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Furnicile regine traiesc pana la 7 ani, iar cele lucratoare intre 1 -2 luni.

| Jango a răspuns:

Caietu la limba romana nu? am dat peste intrebarea ta cautand un raspuns pentru mine laughing

| Alex_5222 a răspuns:

Si eu am caietul ala rolling on the floor))

| Alex_5222 a răspuns:

Este greu big grin