| miriammiki a întrebat:

Cat traiesta un pescarus? Dar un tigru? O testoasa? Un pastrav?

Răspuns Câştigător
| Laura0 a răspuns:

Un perscarus traieste aproximativ 23 de ani; un tigru intre 20-26 de ani; o testoasa 10-80 de ani; un pastrav intre 10-15 ani. funda?

6 răspunsuri:
| DarkBlood32 a răspuns:

Pescarus-atinge varsta de doi ani si opt luni, poate atinge si 44 de ani
Tigru-nu stiu
Broasca testoasa-100 de ani (maxim)
Pastrav-nu stiu

| liliacALB a răspuns:

Ha ha ha! Asta face misto de noi. Cum o fi ales aceste patru animale? Intrebarea clar nu are o utilitate practica.

| miriammiki explică (pentru liliacALB):

Nu rad de voi! Aveam un exercitiu si astea sunt singurele animale la care aveam dubii! Nu mai arunca vorbe fara sa fie fondate!

| liliacALB a răspuns (pentru miriammiki):

laughing nu mai stii de gluma frate? Acum ca ne-ai spus despre ce e vorba am inteles! Deci, pescarusul, tigrul, testoasa, pastravul! Si apoi am zis bine, se pare ca intrebarea are utilitate teoretica (pentru exercitiul tu)!

| Adryanna2000 a răspuns:

Un pescarus -14 ani

| Ioanadulcik a răspuns:

Pescarus-depinde de pisica daca al prinde
Tigru-depince daca isi mai apara familia mult
Testoasa-depinde de apa daca seaca
Pastarv-depinde cat sat pe uscat laughing