| teodushteodora a întrebat:

Cat traieste un pescarus, o testoasa, o camila, un pastrav, un tigru, un leu, un cangur si un fluture?

2 răspunsuri:
| Aryanaaa a răspuns:

Pescarus - 30 de ani

Testoasa - depinde ce fel de testoasa. unele traiesc si cateva sute de ani
Camila - 30 de ani
Pastravul - 7 ani
Tigrul - 10-15 ani in salbaticie si 15-20 de ani in captivitate
Leul - 15 ani in salbaticie si pana la 30 de an in captivitate

Cangurul - in functie de specie, traiesc 12-15 ani, in captivitate ajung si la 20 de ani. cu cat e mai mica talia speciei, cu atat e mai mica si speranta de viata

Fluturii - depinde de specie. fluturii mici traiesc cateva zile. fluturele monarh traieste si 1 an.

Funda?puppy dog eyes

| teodushteodora explică:

Plzzz.Ajutati-ma!