| anonim_4396 a întrebat:

Cateaua mea este in calduri si nu vreau sa o dau la un catel nici sa o castrez. Ea are un an si doua luni. Ce pot face?

4 răspunsuri:
| Andra10 a răspuns:

Nu ai ce sa faci ca sa opresti acest fenomen. Insa, o poti calma cu anumtie substante care se gasesc in pet`shop`uri sau cabinete veterinare, chiar daca nu va fi un efect ca acela al sterilizarii. Succes happy.

| EnglandGB a răspuns:

De unde sti ca e in calduri? ai gasit pete de sange prin tarc sau se comporta ciudat?>daca e in calduri n-ai ce sa-i faci daca nu vrei s-o duci la un mascul, si nici sa o sterilizezi atunci las-o in pace pentru. ca nu va patii nimic ii trece peste 1-2 maxim 3 saptamana.

| DianaSweetSel a răspuns (pentru EnglandGB):

Pai catelusa mea e foarte rea acum si am gasit pete de sange.Cand vede un caine vreau sa fuga dupa el.Din cauza asta era sa o calce si un autobuz. In aceasta perioada ea
nu mai asculta de nimeni!

| Ovidiu299 a răspuns:

1- astepti sa ii treaca perioada de imperechere
2- te duci la un magazin de animale si ii ceri ceva pentru problema catelusei tale. O sa iti dea niste medicamente care o sa o potoleasca.(un fel de anticonceptionale)