| qLoveSmileღ a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care aveti pisicute :d. Eu am o pisica in varsta de 1 an si 6 luni, si as vrea sa stiu daca este posibil sa ii se intample ceva daca o castrez de la varsta asta. Trebuie s-o castrez deoarece cand este in calduri, nu ma lasa sa dorm, miauna in toata casa si deranjeaza vecinii.Intra in fiecare luna in calduri, mi-e frica sa nu aiba ceva, deoarece vreau s-o castrez cat mai repede posibil. Aveti pisicute pe care le-ati castrat de la varsta asta? S-a intamplat ceva cu ele? Cat costa castrarea, stau in Bucuresti, sectorul 2.
Fundita :*

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Da, se poate castra.
Pana o operezi poti cumpara niste pastilute, nu-mi aduc aminte cum se numesc dar stiu cei de la Pet Shop sau veterinar.
Pretul unui castrat difera de la un cabinet la altul dar iti pot spune ca este intre 70-100 ron.
Stiam ca in sectorul 2 prrimaria are niste cabinete mobile ( autodubite) si castreaza gratuit.
incearca sa te interesezi la primarie ( poti suna sa ceri informatii).
bafta!

| Alexxxxxxx a răspuns:

Se poate castra.

| iojybd a răspuns:

Se poate castra la varsta asta. iar de castrat incearca la pet shop. ei normal ar trebui sa aiba si cabinete medicale. nu stiu cat costa dar oricum mult tare nu costa