| AnneSweet a întrebat:

Catelul meu nu se simte prea bine (vomita, nu mananca).Ce sa-i cumpar? Ce medicament sa-i dau? (fara veterinar)

Răspuns Câştigător
| sweetdyana18 a răspuns:

Mergi la un pet-shop(in mall de exemplu) si intreaba acolo de niste pastile, daca nu vrei la veterinar

baftawinking

17 răspunsuri:
| teiuby0 a răspuns:

De ce fara veterinar? catelul meu s-a simbit rau seara si ziua cealalta daca nu l-am dus la timp la veterinar a murit. asa ca...

| 7Mary7 a răspuns:

Daca nu il poti duce la veterinar, du-te la farmacie si cere ceva pentru simptomele pe care le are; va sti farmacista ce sa iti dea.

| Lisa968 a răspuns:

Nu poti sa-i faci u nimic. Obligatoriu trebuie dus la veterinar...

| adrian1871 a răspuns:

Trebuie sa il duci neaparat la veterinar asa a facut si al meu o sa-i faca niste injecti si o sa-ti dea niste pastile anti viermi sau ceva de genu...

| Titanos a răspuns:

Cand cainii vomita sunt invatati instinctual sa molfaie iarba pentru a lua greata. Funda?

| Areen a răspuns:

Nikki si eu acu 2 ierni am pățit același lucru cu cățelușa mea! Însă am crezut că-i trece în 2-3 zile. Dar după acele zile tot așa era, însă mai făcea și diaree cu sânge. Familia mea s-a îngrijorat, la fel și eu, cățelușa avea doar 6 luni și uite ce i se întâmpla. Țin să menționez că este un ciobănesc mioritic român, deci sunt puternici. A 3 a zii am mers la veterinar și mi-a spus că dacă o mai ținem o zii murea straight face. Am crezut ca mor cand am auzit! Si am lasat-o acolo vreo 4 zile si s-a facut bine, sanatoasa tunlove struck! Mai era un catelus acolo, era mult mia tanar decat catelusa mea, avea vreo 3 luni. Nu a supravietuit, a murit...
Deci te sfatuiesc sa consulti veterinarul cat de repede posibil, sa nu ai parte de surprize!
Sper ca te-am ajutat :*

| AnneSweet explică:

Al meu are 1 luna si 15 zile crying

| elllutza a răspuns:

Scoate-l afara si lasa-l sa manance iarba.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Pai draga, da cainele altcuiva daca nu iti permiti sa il duci la veterinar.Nu stii de care pastile ii trebuie sa se faca bine! Nu meriti cainele!

| Nicky06 a răspuns:

Cred ca la varsta de 1 luna si 15 zile e o mica alergie sau... nu stiu, ceva de genu'. Ca si bebelusul cand ii mic e constipat, vomeaza, are gaze, plange, etc. Cred ca o sa ii treaca.

| HenkyPenky a răspuns:

E vaccinat? Vezi sa nu faca parvoviroza pentru ca risti sa il pierzi.

| AnneSweet explică:

Nu pot sa merg la veterinar nu ca n-am bani dar n-am cu ce sa-l duc trebuie sa merg pe joc 10 km sad

| amdr001 a răspuns:

S-ar putea sa fie ceva de la ficat... cateaua mea a murit din cauza asta, la o varsta foarte frageda dupa o operatie grea, i s-a imbolnavit ficatul, si daca el va avea o culoarea portocalie, clar ca e de la ficat deci daca nu vrei la veterinar, atunci ori ii faci niste tratamente babesti, ori un ecograf facut la timp ca sa nu patesti ce am patit eu...

| amdr001 a răspuns:

S-ar putea sa fie ceva de la ficat; cateaua mea a murit din cauza asta, la o varsta foarte frageda dupa o operatie grea, i s-a imbolnavit ficatul, si daca el va avea o culoarea portocalie, clar ca e de la ficat deci daca nu vrei la veterinar, atunci ori ii faci niste tratamente babesti, ori un ecograf facut la timp ca sa nu patesti ce am patit eu, caci de la ficat nu mai functioneaza nimic, nici un organ... noroc

| Lohan_Cristian_1974 a răspuns (pentru Areen):

Multumesc

| Myamarya a răspuns:

Si a mea 3 zile la rand a vomitat si nu a mancat nimic si nici nu latra, era tot timpul suparata

| Anamaria23081987 a răspuns (pentru Areen):

Ce a avut? Și care a fost tratamentul recomandat?