| izabela233 a întrebat:

Catelusa mea are 4 ani si nu a facut pana acum nici o data pui, cand e fertila si o duc la caine il lasa sa o miroase il lasa sa se joace cu ea dar cand vine momentul incepe sa latre il maraie si il musca! ce safac? dati-mi ceva sfaturi! sa o castrez? e pekinez cu shitzu

Răspuns Câştigător
| adelinna21 a răspuns:

Incerca sa ii gasesti alt partener. daca nu o poti steriliza.sa nu crezi ca nu se va mai juca.va fi putin "suparat" cam o saptamana, poate mai putin, pana isi va revenii.va lua in greutate doar daca nu ii oferi o alimentatie potrivita. daca o hranesti cu bobite pentru caini sterilizati nu va patii nimic. pisica mea are deja 6 luni de cand am sterilizat-o si nu s-a ingrasat, tinand cont ca pisicile sunt mai lenese si nu mi-a facut niciodata pui.are aproape 2 ani si se comporta la fel..sa ai grija in prima luna sa nu faca efort mare, adica sa alerge, apoi poti alerga in voie cu ea. oricum poti discuta cu un veterinar despre sterilizare si el iti va spune poate mai multe.

3 răspunsuri:
| deadwillow a răspuns:

Eu cu lipsa mea de experienta in materie de caini zic ca potaia are personalitate laughing
Daca nu vrei neaparat pui poti sa o castrezi, dar mai bine te duci la un veterinar sau stiu eu thinking

| MEIALI a răspuns:

Eu cu lipsa mea de experienta in materie de caini zic ca potaia are personalitate
Daca nu vrei neaparat pui poti sa o castrezi, dar mai bine te duci la un veterinar sau stiu eu

| VeveritaBestiala a răspuns:

Dupa parerea mea, catelusa ta nu-l prea suporta pe pretendent.Ar trebui sa incerci sa-i gasesti alt caine...ar trebui sa faca pui macar o data. Daca vrei o poti castra, dar consecintele vor fi destul de mari:va lua in greutate, nu va mai avea asa mult chef de joaca, ceea ce e pacat, deoarece este destul de tanara.