| AllexXtreme a întrebat:

am si eu o problema cu cățelul meu, este un bichon de 2 ani, l-am crescut de cand avea 2 lunite si de la un timp incoace a devenit foarte rau, musca foarte tare. Nu mai stie de joaca ca inainte, pot spune ca se comporta ca un căine mare si rău cu stapanii lui si nu i-am facut niciodata nimic, nu l-am certat, nu l-am batut ba din contra noi il rasfatam cu orice dar el tot asa se comporta, ce pot sa fac? Apropo nici in brate nu mai pot sa il iau, cum pun mana pe el incepe sa mârâie si musca foarte rău si are o privire foarte mânioasa, nu imi vine sa cred ce a devenit cainele meu dintr-un catel jucaus.

Răspuns Câştigător
| GCV a răspuns:

Am și eu bichon și almeu se comporta la fel l-am răsfățat și noi prea mult și acum nu mai știe de joacă, mi-a mușcat și mâța de gât și i-a dat sângele. Eu îți zic sa nu o mai bagi în seama și sa o cercei sau sa îi dai cu un zear peste fundulet. Dacă nu merge nu ii da mâncare o zi sau 2!