| Bogdandfqj a întrebat:

Daca am lipsa de calciu e normal sa am dureri de burta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca are legatura una cu alta

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Lipsa de calciu NU are nici o legătură cu durerile de burtă!

Eventual, mergi la medicul de familie pentru un consult şi, eventual, Trimitere la analize/investigaţii suplimentare.

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Durerei de burta,poti saai din diverse cauze:diabet,intestin iritabil(stres),disc vertebral ranit, cafea(da crampe), o infectie in gat, angina, etc.Asta ce am gasit pe net.
Doar lipsa calciului din organism, nu cred ca-ti dau dureri de burta. Poate ai si din alte cauze, aceste dureri.
Un set de analize, nu ti-ar face rau, cu trimitere de la medicul de familie(gratuite).

| SimonaCristina a răspuns:

Durerea abdominala nu e simptom al spasmofiliei. Se poate datora colicii abdominale, biliare renale, gastroduodenitei, apendicitei...Fa o ecografie abdominala. Sanatate!