| stweety10 a întrebat:

Catelusul meu nu vrea sa manance mancare pentru cateisad. Pot sa-i fac ceva?

Răspuns Câştigător
| angella1972 a răspuns:

Nici ai mei n-au mancat, dar mi-a recomandat cineva mancarea de pisici si mananca si-acum doar asta. e mai moale si mai marunta.

17 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Pe masura ce creste isi mai schimba obiceiurile alimentare.Mai tarziu va manca sigur.

| Irina a răspuns:

Nici al meu nu vrea sa manance, mai multi mi-au spus sa nu ii dau nimic sa manance cateva zile pana nu accepta mancarea lui, dar nu as putea sa fac treaba asta, mi-e mila. mai ales ca e foarte pofticios cand eu mananc ceva. In schimb mananca granule pentru pisici, cam rar, o data la 2-3 saptamani.

| stweety10 explică:

Am uitat sa va spun...big grin mananca foarte multe fructe si dulciuri.

| medex3 a răspuns:

Mancare pentru pisici :d...Al meu mananca. Zici ca e pisica laughing. Sau poti sa ii prepari chiar tu... ii fci diferite retete pentru cateitongue

Orez cu legume si carne de vita

Ingrediente (pentru 3 mese, caine de 30-35 kg):

* 1 pachet de orez (1 kg)
* 300 g carne de vita slaba
* 250 g morcovi
* 250 g telina, pastarnac, patrunjel radacina
* o lingurita rasa de sare

Se da carnea intr-un colocot si se scurge prima apa; se pune din nou la fiert. Se fierbe pana se fragezeste (in functie de calitatea carnii si de vasul folosit, 1h - 3h), apoi se adauga legumele rase sau pasate in blender sau in robotul de bucatarie. Separat se fierbe orezul; cand a fiert, se scurge de apa si se adauga in supa de carne cu legume si se lasa la fiert pana scade suficient. Se lasa sa se raceasca.

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

La al meu ii place painea.hee hee

| Betty a răspuns:

Nici al meu nu mananca mancare de catei insa ii place foarte mult cea de pisicutehee hee

| TeoIonela a răspuns:

Da-i un pumn in guralaughingglumesc

deci, da-i mancare facuta de tine poate, poate ca nu toti cateii mananca panaramea de-alea din pungulitewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu-i place gustul, poate sunt prea mari si nu le poate mesteca. Da-i mancare facuta de tine si cand va mai creste da-i boabe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu ii dai alta mincare si vei vedea ca o va minca pe a lui...eu tot am catelus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flamanzestel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. nici catelul meu nu mananca i-am dat de toate dar nu vrea. am incercat pana si mancare de pisici dar nu vrea... ce sa-i fac? ce sa-i dau sa manance?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sty linistita ca nici al meu nu mananca mancare pentru catei...
eu l-am lasat nemancat 5 zile doar cu bobite si nici mkr nu s-a deranjat sa le mirosa...
in schimb mananca ou kinderlaughing(ceea ce nu te sfatuiesc sa ii dai)
si carne.innainte mai manca si orezul din krne dar acum doar il alege

| PuяpℓeMusic a răspuns:

De ce nu-i dai mancare facuta de tine?

| Clauditza a răspuns:

Dai alta mancare

| mandy3 a răspuns:

Pune-i lapte iar in lapte pune-i bobite.bobitele se vor inmuia si nici nu o sa isi dea seama ca lea mancat, dupa o saptamana, doua, max trei dai bobite intregi dar sa fie in sos daca le mananca, dupa o saptamana dai bobite crocante(tari) happy Ii Urez pofta buna!

| fluturash_6064 a răspuns:

Incearca sa il hranesti cu mancare...si o sa vezi ca intr-un final o sa manance el. ps:nu iti pot trimite mesaj. nu stiu de ce.sa stii ca produsele care le-am testat eu sau prietenele sunt chiar ff bune in special fardurile.parfumurile.vopselele de par si cremele. poti cumpara cu increderehappy

| trendyfunky a răspuns:

Nici al meu nu mananca boabe doar conserva si mancare facuta. I-ai dat conserva? Poate e bolnav sau nu ii mai place mancarea pentru catei.