| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi credeti ca functioneaza o tabla ouija? Ati avut curajul sa o incercati?! Daca da, a functionat?

Răspuns Câştigător
| snepy a răspuns:

Cunosc pe cineva care a avut curajul, sa strans cu mai multi oameni si au practicat acest "ritual", mi-a povestit anumite lucruri si eu cred ca e posibil, depinde happy mai multe nu pot sa zic

65 răspunsuri:
| antonius74 a răspuns:

Da, cred ca functioneaza. nu, nu am avut curajul deoarece nu imi place sa ma joc cu asemenea forte. cand incepi sa stabilesti o legatura cu un spirit de pe cealalta lume, acea legatura nu se mai rupe niciodata! adio intimitate, ganduri private etc. nu te juca cu asemenea forte daca nu esti pregatita!

| lilith_3139 a răspuns:

Eu una nu am incercat dar as incerca daca as avea o tabla ouija ...si sincer ar fi o posibilitate sa functioneze nimeni nu stie sigur si chiar daca ar stii si tiar spune toata lumea lar face nebun asa e omu pana nu vede nu crede!

| CristineDelaruss a răspuns:

Nu am incercat-o dar zice ca aduce fantomele rele in casa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai niste calitati ca sa functioneze asa cum trebuie. Calitati paranormale.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu neaparat, dar daca esti incepator e ok sa intri in transa
http://satanismul.blogspot.be/2011/01/placa-ouija.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@yoamalia12 o tabla ouija este o tabla cu numerele de la 0 la 9, toate literele alfabetului, si alte simboluri, cum ar fi "da" "nu" si "la revedere", folosita de obicei pentru a comunica cu spiritele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da functioneaza am vb mult cu spirite bune dar acu am imbulinat-o si caut sa scap in casa la mine s-a instalat un demon belzebut care nu mai vrea sa plece nu recomand nimanui sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da functioneaza am vb mult cu spirite bune dar acu am imbulinat-o si caut sa scap in casa la mine s-a instalat un demon belzebut care nu mai vrea sa plece nu recomand nimanui sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fi atenta...Sau atent... In primul rand o tabla ouija nu este un lucru paranoraml in sine. Eu nu am incercat dar o sa incerc. si o sa-ti spun.si eu am una.si de ce sa nu am curajul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Masa Ouija
Misterul Oracolului
Masa Ouija este descoperita de multi ani. In mod normal ea era vanduta drept un joc pentru copii, este construita de
Fratii Parker si vanduta in aproape toate magazinele de jucarii din America. Desi vanduta ca un simplu joc poate fi foarte
bine folosita de persoane care stiu sa faca foarte bine acel ritual de protectie inainte de a se apuca de folosirea Mesei
Ouija. Motivul pentru aceasta cauza este ca sigur nu iti doresti sa fi prizonierul unor spirite bune sau rele sau cahiar sa
ramana prin preajma ta dupa ce termini. Un ritual simplu pentru ati intarii Aura este suficient. Trebuie sa folosesti un ritual
de protectie pentru a fi sigur ca spiritele pleca la final. Ritualul de protectie al Pentagramului poate fi folosit cu succes.
Odata ce ai facut rost de Masa OuijaOnce tot ce-ti mai trebuie sunt niste lumanari, poate niste tamaie si un loc foarte
linistit. Acum daca ai toate aceste obiecte ai poti da drumul...
Mai antai va trebui sa te duci in acel loc linistit, stinge luminile si aprinde lumanarile si tamaia. Daca mai gasesti inca
doua persoane va merge si mai bine din diverse motive. Incepi cu ritualul de protectie. Daca nu stii unul poti foarte
simplu sa inchizi ochii si sa-ti imaginezi cum trupul tau este inconjurat de o sfera de lumina stralucitoare alba. Albul este
folosit intotdeauna pentru protectie si puritate. Apoi, dupa ce te-ai relaxat de ajuns, fiecare persoana atinge cu degetul
discul de pe masa. Aveti grija sa nu apasati tare, discul nu se va misca daca este presat sub greutatea degetelor. Acum
poti intreba daca se afla "cineva" in camera cu voi sau "Este cumva vreun spirit care doreste sa comunice cu noi acum?"
Va trebui sa intrebi asta de mai multe ori. Poate lua ceva timp pana incepe sa se miste. Cind incepe sa se miste usor
catre "DA" atunci iti vei da seama ca ai intrat in contact cu o alta etnitate. De obicei iti ia cateva minute pina incepe sa
mearga. Nu te astepta sa ai rezultate de fiecare data cind incerci, tu nu poti comanda aceste spirite, tu doar le rogi sa-ti
raspunda la niste intrebari iar ele iti vor raspunde numai daca vor. Odata ce ai stabilit un contact, intreaba spiritul cum se
numeste. Apoi poti intreba spiritul orice vrei sa afli. Lucrurile vor inceapa sa mearga mai bine dupa acest punct.
Cateodata cind spiritul doreste sa plece discul va cadea de pe masa. Scrieti imediat experientele de fiecare data cind
folosesti. Masa Ouija si tinele pe toate intr-un jurnal pentru referinte. Acum cea mai importanta parte...nu uita sa-ti faci
ritualul de protectie pentru a fi sigur ca spiritul nu a ramas cu tine si se plimba prin jur. Alegerea este a ta si nu te obliga
nimeni sa faci acest ritual dar este de preferat sa-l faci si sa nu sari peste el. Daca spiritul ramane prin jurul tau este
foarte posibil sa-ti influenteze gandurile si poate fi un spirit rau. Asa ca, ia-ti toate masurile de precautie si experienta ta
se poate termina intr-un mod foarte placut. Succes!
http://www.zonex.ro - www.zonex.ro Powered by Mambo Generated: 29 December, 2009, 00:03

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frate, e o jucarie! Nu functioneaza, la inceput a fost o strategie de marketing si acum toti prostii inventeaza povesti! NU FUNCTIONEAZA! Cum ar putea? Chiar daca as crede in prostiile de genul asta, ar insemna ca trebuie sa fie cumva vrajita, sa aiba ceva! CE COMPANIE DE JUCARII AR VRAJI PLACI VANDUTE COPIILOR DE 8 ANI...si cum ar face asta? Doamne, cand va aud. Eu am curajul sa ma si pis pe una, am curajul sa injur o tabla de genul asta, am curajul sa o scuip si nu o sa ma bantuie nici un demon. De obicei oamenii slabi si needucati pun botu la fazele astea, si sunt muuuuulti frate!

| GrimReapper a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai incercat-o?

| Mihai_Vlad_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un la mana el nu este frate cu tine si doi la mana ce as vrea sa vina un demon la tin si sa-ti faca viata un calvar.Ba om fara minte daca nu sti ce vorbesti mai bine taci.Stiu si eu ca in america la magazinele de jucari se gasesc placi ouija si multi copii au prieteni imaginari adica spirite sau demonii.Dar nu merge uneori ca trebui sa faci chestia asta la 12 noaptea, 6 lumanari deasupra tablei si inca un prieten sau mai multi.Asa ca nu merge daca este un copil de 5 ani.Gandeste ba nene si apoi vorbeste.Mai documenteazate si tu daca nu sti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ei bine eu am curajul.si imi.plac.aceste chestii.mai ales VOODOOwinking e asa.ca un mister.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deocamdata e moale situatia'

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna eu practic spiritism si am incercat de 100 de ori ritualuri si cu tabla ouija si fara.toate au mers. daca vrei sa vb ia id meu doolcik_doolcik

| x3la a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna imi poti lasa o adresa sa vorbim pe aceasta tema?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreu sa incerc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da a incercat si a mers am incercat cu prietenele mele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am folosit-o impreuna cu alte 4 persoane, nu este o experienta deloc placut-a cu atat mai putin ce va putea urma, nu va recomand la nici unu sa o folositi in gluma, poate iesii ceva frumos dar de multe ori aceasta tablita poate deschide porti pe care nu le veti putea controla niciodata.cunosc oameni care din nefericire au deschis aceste porti si sunt chinuiti de demoni si alte fenomene care ii chinuie de ani intregi.nu stiu cati vor crede in asa ceva dar sfatul meu este sa nu va jucati cu ceva care daca iese rau sa nu puteti controla

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dati-va dracu de mincinosi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nam incercat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am de gand sa imi cumpar o placa ouija si sa o folosesc impreuna cu prietenul meu...amandoi suntem curiosi sa vedem ce se intampla...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bah, inainte de a spune daca cred sau nu... mai bine sa-mi spuna careva de unde dracu fac rost de o tabla Ouija!?!?!?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar functioneaza am facut chiar aseara...se intampla multe lucruri ciudate prima oara vibreaza cana si iti raspunde la toate intrebariile daca nu vrea sa vb o sa darame cana...chiar asa s-a intamplat si la mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am incercat, prima data nu a mers, a doua oara s-a intamplat cateva lucruri ingrozitoare.NU INCERCATI

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer...nu stiu ce sa zic. dar mie mi-a povestit o dna profesoara la scoala despre acest lucru si a zis ca intr-adevar a mers.nu cred ca ar minti tinand cont ca este profesora. dar ma rog.acum nu stiu, as vrea sa incerc dar totusi imi este cam frica spirite si de toate chestiile astea. oricum pana sa ma hotarasc poate sa imi spuna si mie cineva de unde as putea sa fac rost de o tabla ouija?raised eyebrows

| Iulica_Carmen_1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți găsi pe gothic fairy la 180 lei Acolo am dat comanda Chiar daca este târziu ...raspunsul Asta daca mai ești interesată

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei o tabla ouija poti lua o coala de A4 un creion si treci la treaba... fa un cerc cat mai mare pe coala, nu trebuie sa fie perfect dar sa fie cat mai mare.scrie alfabetul incepand dintr-un punct in sensul acelor de ceas, vezi cum te incadrezi sa intre tot, in partea de sus sub alfabet scrie cifre de la 0 la 9 si mai jos in stanga scrie da, iar in dreapta nu.in mijloc faci o cruce.iti mai trebuie si un pahar mic care sa poata cuprinde litera cu litera sa iti dai seama ce spune(se poate face in minim doua persoane si amndoua trebuie sa atingeti paharutu cu 2 degete dar sa nu apasati pe el ca nu se mai misca). eu am incercat de cateva ori cu o prietena.nu ni s-a intamplat nimic rau, dar nici nu am chemat orice spirit, am vb cu rude moarte (dar trebuie sa te asiguri ca st ele, se poate intampla sa "intervina" si altcineva). la toate intrabarile am primit un raspuns, iar dovada ca acel raspuns a fost adevarat nu a intarziat sa apara.este ceva destul de riscant dar daca esti dispus sa risti, poti afla ceva la ce nu te asteptai. spor la treaba si feriti-va de spritele rele.

| Adelina1427 a răspuns (pentru anonim_4396):

As vrea si eu sa incerc.Deci paharul se misca?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

. partial cred, partial nu. intr-un fel as fi curioasa sa incera sa vad daca chiar e adevarat sau nu. dar ca de exemplu ...imi pun o intrebare stiintifica. daca c hiar functioneaza, si nu e o prostie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu stiu as fi curioasa daca da sau nu. si as avea curajul, deoarece stiu ca nu.