| iulyana007 a întrebat:

Ce animal de companie ar fi mai potrivit pentru cei care nu au timp prea mult sa se joace cu el? Argumente va rog.

Răspuns Câştigător
| gabriela007 a răspuns:

Cainele si pisica sunt exclusi, caci ei au nevoie de dragoste, nu pot rezista chair asa de mult singuri. In ples, daca ii lasi singuri in casa, vor face dezordine ( pisica poate roade plantele, mobila). Un papagal, un peste sau un hamster ar fi alegeri potrivite, nu prea te poti juca cu ei. Daca vrei o pisica sau un catel ar trebui sa-ti faci timp liber.
Sper ca ti-am fost de ajutor:X:X
Bye

9 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Pai si atunci de ce iti mai iei? Sa-l chinui? Gandeste-te ca oricat de independent ar fi animalul respectiv, tot simte nevoia de afectiune si prezenta umana. Mancarea si apa nu inseamna totul. Totusi, ai putea sa-ti iei pesti, ei chiar sunt independenti.

| meioana a răspuns:

Sal...pestisori,deoarece nu necesita foarte multa ingrijire si foarte multa atentie...este de ajuns sa le faci curat si sa le dai de papa atunci cand trebuie
sau un papagal nici ei nu necesita foarte multa atentie asa cum au nevoie un catel sau o pisica...
un sarpelaughing asta sigur nu necesita afectiunelaughing te va iubi el foarte mult infasuranduse in jurul gatului tau si sufocandutelaughinglaughing
un hamster dar acest animalut dupa parerea mea face cam multa mizerie este farte pretentios.
poti sa iti iei o pisica sau un catel leneslaughing si nu vor avea nevoie de prea multa atentie vr fi multumiti cu mancare apa si un loc moale si cald unde sa doarma

| mistikk a răspuns:

O pisica adorr pisicile

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Pisica sau pesti sau mai bine nimic daca zici ca nu ai timp

| IrxnIroxyI a răspuns:

Buna! Eu spun ca un papagal ar fi bun, deoarece nu trebuie sa stai sa te joci mult cu el.

| Duster a răspuns:

Un papagal, sau un hamster.Pt ca nai treaba cu ei, dale apa si mancare si nu trebuie sa iti mai faci griji de ei, da stiu, aproape ca e la fel ca atunci cand nu ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa-ti iei un perus, eu am si nu-i nevoie sa te joci cu ei tot timpul. Trebuie doar sa le pui mancare, apa si sa le faci curat.Nu fac mare galagie.Eu am 2 perusi de 3 ani si imi plac, dar nu am timp sa ma joc cu ei si o data pe saptama ii las sa zboare prin camera, iar daca le arat paine vin pe mana mea si manaca. Sunt simpatici :*:*

| alexH a răspuns:

Un gandac de bucatarie este perfect.

| ssiimmoonnaa a răspuns:

Buna! o pisicuta e perfecta. uite argumente:o am de 7 ani, muncesc in unele zile de la 10 la 24. ii las papica, apita si litiera curata, un ghemotoc de hartie sau alta jucarie, iar seara cand ajung acasa dupa ce ma cearta, ne jucam o juma de ora.in rest, in ziua mea libera, abia daca ma baga in seama...atat doar ca daca vei lua pisicuta de mica nu stiu cat de "tacuta" va fi cat timp vei lipsi tu!big grin si hamsterul este un animalut potrivit pentru tine daca nu ai timp de el... daca ii lasi ceea ce ii trebuie dimineata cand pleci, stai fara grijabatting eyelashes