| SellEvans777 a întrebat:

Ce animal de companie sa-mi iau? As vrea unul mic mediu dar nu prea mare. M-am gandit la un lenes sau o bufnita, dar nu prea merge laughing). Asa ca ce sa aleg intre hamster, porcusor de guineea sau broasca testoasa?
Funda happy

Răspuns Câştigător
| Storm1X a răspuns:

Hamsterul si porcusorul de gunieea fac cam multa mizerie. Am avut 2 porcusori cand eram mic si crede-ma ca nu prea merita decat daca-i tii undeva afara, gen. Cred ca broscuta este cea mai buna alegere

18 răspunsuri:
| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Ti-as recomanda un caine mai bine. Si anume: Bishon este foarte frumos. Depinde si ce iti place tie dintre cele 3 enumerate. dupa parerea mea mai bine ti-ai luat o broasca testoasa!

| SellEvans777 explică (pentru funnnyman32):

Ai nimerit-o am deja un Bichon maltez. Mersi mult! happy

| funnnyman32 a răspuns (pentru SellEvans777):

Daca ai deja un caine ce-ti mai trebuie? Daca vrei si-ti plac iepurii, dar trebuie sa ai grija de ei, sunt animale blande happy

| SellEvans777 explică (pentru funnnyman32):

Stati sa va explic. Am 3 caini, un iepure, gaini ce mai are mama pe acolo si vreau un animalut mic doar al meu. Stiu ca e ciudat dar totusi laughing)))

| ANDA135 a răspuns:

Eu am avut porcusor de guineea si nu a fost chiar asa greu sa ai grija de el, ii faceam curat la 2-3 zile si era un animal foarte bland si prietenos.

| funnnyman32 a răspuns (pentru ANDA135):

Tot mai frumos este un papagal, asa pe langa un caine daca-l ai e perfect! Ai cu cine vorbii macarbig grin

| ANDA135 a răspuns (pentru funnnyman32):

Stiu si eu am 2 papagali care manaca foarte mult dar imi fac foarte multa mizerie.

| funnnyman32 a răspuns (pentru ANDA135):

Daca zici tu. dar sa ai multi iepuri stii cata mizerie iti fac? aoleu trebuiesc hraniti ca fac urat, zgomot rup custile in care sunt bagati serios vorbesc fac galagie. happy

| ANDA135 a răspuns (pentru funnnyman32):

Pai eu nu am avut iepuri si nu am zis ca porcusorul nu era si el jegos, dar m.am gandit si la varianta ca papagali se obisnuiesc mai greu cu oamenii, de fiecare data cand vreau sa ii scot prin casa fac foarte urat cand bag mana in cusca.

| funnnyman32 a răspuns (pentru ANDA135):

Da stiu cum sta treaba, asa sunt unele animale. )

| SellEvans777 explică (pentru funnnyman32):

Am avut 2 papagali, dar faceau mizerie si mama le-a pus cusca pe balcon. Mda, idee proasta au fugit amandoi. laughing)

| SellEvans777 explică (pentru ANDA135):

Am avut multi iepuri si ii tineam afara, dar mi ia mancat cainele. Un ciobanesc german. Am avut si o pisicuta dar am plecat 2 ore intr-o vizita si cand ne-am intors a disparut.

| funnnyman32 a răspuns (pentru SellEvans777):

Deci pana la urma ti-ai luat ceva?

| SellEvans777 explică (pentru funnnyman32):

Inca nu laughing)

| ionut7x7 a răspuns:

Cumpara un mecl mai bine

| miruna124 a răspuns:

Eu as zice sa ti iei un caine de rasa bichon maltez sau nu stiu un peste sau ceva gen