| GabrielaCriss a întrebat:

Ce ar trebui sa fac sa nu mai plang findca azi mi-a murit catelusa care o iubeam enorm.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E dureros.
Si nu prea ai ce face,e mai bine sa plangi si sa lasi durerea sa iasa din tine.
Te vei consola singura la un moment dat si poate vei lua un alt mic catelus care sa te bucure si sa -ti umple iarasi viata.
Dar acum,e mai bine sa plangi, sa-ti traiesti pierderea, nu s-o tii in tine, s-o poti depasi.
Imi pare foarte rau, stiu cum e...

| greyhound a răspuns:

N-are nimic daca plangi, pana la urma te atasezi de orice fiinta cu care petreci o lunga perioada de timp si e dureros cand o pierzi; dar va trece.

| Seepty a răspuns:

Ai putea sa-ti cumperi alta sa o inlocuiasca asa vei umple golul din inima si o sa-ti treaca pana la urma.