| biencutza_5297 a întrebat:

Ce-ati alege dintre urm animale:
-pisica
-caine
-iepure
-cal
-papagal
-pesti

Răspuns Câştigător
| Okami23 a răspuns:

Eu le-as alege pe toate

14 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Daca as avea spatiul suficient, mi-as mai lua un caine.Calul necesita foarte multe multe responsabilitati, trebuie sa ai o curte mare, unde sa il lasi sa pasca.Trebuie sa aiba mereu mancare,iarna acest lucru este foarte greu.Mi-ar placea mult sa am un cal,dar daca m-ar ajuta cineva sa il ingrijesc, sunt foarte iubitori si destepti...
Eu stau la apartament, am un caine si doi papagali, nu cred ca as mai putea face fata cu mai multe animale. Daca as fi stat la curte, mi-as fi luat inca un caine.Iepuri am la tara, sunt ai bunicilor mei, sunt draguti cand sunt mici, dar zgarie si se sperie cand te apropri de ei.happy

| andreea171998 a răspuns:

As alege caine si pesti.

| Addaa1998 a răspuns:

Caii deoarece eu merg la ore de calarie, Cainii pentru ca am unul ciobanesc si pestii am un acvariu

| TroolGheoerghe a răspuns:

Papagal si caine (de rasa cioban germanesc)

| EmmaShefferd a răspuns:

Kitty CAT for ever

Răspuns utilizator avertizat
| denideni2000 a răspuns:

Iepure, caine

| kyGirL a răspuns:

Intotdeauna mi-am dorit un cal...
Te inteleg, si te face uneori sa uiti de probleme pentru cateva momente

| ale2000mi a răspuns:

Daca iti iei o pisica va trebui sa ai mare grija cu ea caci daca o tii in casa va zgaria tot ce prinde, 'pentru ca credea ca e o jucarie' iar daca o tii afara se poate sa te trezesti peste noapte cu niste pui!( daca e femela ) si cum pisicile is mai mofturoase va trebui sa ii iei mancare speciala, iar daca e mascul se va bate cu alte pisici si ii vor cade dinti si va trebui atunci sa ii dai sa manance un pateu mare pe zi, de ala in tub.
daca iei caine mai bine ar fi sa iti iei baiat caci daca iti iei fata se va impereche si iti va duce multi pui. la un caine e bine de stiut ca daca iei un pui, la inceput va trebui sa ii dai lapte cu paine(daca e de vreo 2-3 saptamani pana la 2 luni) caci nu are coltii asa de dezvoltati sa manance mancare mai solida si mai ales sa o mestecesau ii dai pate dar un caine e o responsabilitate mare caci trebuie sa il inveti sa isi faca nevoile in locuri speciale(intr-o cutie) si iarna daca nu are macar 1 an trebuie obligatoriu sa il ti in casa caci altfel nu are organismul destul de dezvoltat si va raci si chiar va muri.
daca iti iei un iepure trebuie sa stai la casa caci ii trebuie o cusca spatioasa si sa il lasi sa se mai plimbe liber intr-o portiune inchisa un mic sfat cand ii cureti sa porti manusi pe care APOI LE ARUNCI SI CHIAR DACA AI MANUSI SA NU ATINGI RESTURILE RAMAS EDE LA EL CACI PROVOACA ALERGI.
daca iei un cal ori ai un grajd ori il lasi la ferme din apropiere(dinacelea unde inveti sa calaresti) si trebuie sa inveti sa il ingrijesti, oricum foarte complicat.
daca iei papagal trebuie sa iei 2 caci daca e unul cand ramane singur se sperie si din cauza asta poate murii, si fac mare galagie si trebuie sa le schimbi apa si mancarea si sa le faci curat macar o data la 2 zile si le pica multe pene si fac multa mizeria
daca iei pesti iti trebuie un acvariu mare si ori iei o masina care sa curete acvariu sau il cureti tu sau iei mai multi pesti care mananca mizeria si mentin curat, dar iti trebuie o masina care sa schimbe apa
cea mai buna varianta ar fi cainele sua pesti dupa parerea mea dar raspunsul final il dai tu

| robytzu96 a răspuns:

Caine (pickinez) sau pisica

| Addicted2Music a răspuns:

Caine :X

| 安価 a răspuns:

Pisica si iepure happy

| vanesaandra a răspuns:

Caine

| andreea20009525 a răspuns:

Eu as alege pisica