| AnonimaPff a întrebat:

Ce caine vi se pare mai avantajos? Mops sau Bichon? Nu e vorba de pret.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Caine avantajos...in ce sens avantajos?

| RoCkKiD a răspuns:

Ce intelegi prin avantajos?

| AnonimaPff explică (pentru RoCkKiD):

Adica sa nu fie prea galagios, sa invete repede, sa fie cuminte etc

| RoCkKiD a răspuns (pentru AnonimaPff):

Pugul e linistit si cuminte, in principiu din cauza ca nu prea latra si e super lenes. Zgomotele cu care trebuie sa te obisnuiesti sunt alea provocate de sforait pentru ca doarme ca un motor diesel.

Cat despre invatat nu stiu cat de destepti sunt bichonii dar pugii sunt de-a dreptul retardati deci nu pot fi mai rai.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Despre Bichon sa stii ca e zgomotos. Latra de multe ori numai din placerea de a isi auzi propria voce.

| wpAbby a răspuns:

Ambii sunt frumosi, dar mops nu prea face nimic decat sa manance si sa doarma, eu am un bichon maltez mini toy (e in poza de la profil) de 6 luni si e cuminte, nu latra, nu lasa par, invata comenziile rapid.Iti recomand un Bichon (maltese mini toy)

| wolfves a răspuns:

Dintre cele doua. mops. Dintre toti, rasa mea preferata e Cavalier King Charles Spaniel. toti spun ca e foarte iubitor, cuminte, invata repede pentru ca vrea sa faca pe plac stapanului. Poti sa te mai documentezi legat de el, dupa mine e cainele perfect.

| Anonima283 a răspuns:

Bichon normal happy

| Anonima283 a răspuns:

Eu am bichon. Are 3 ani. Mie mi-e foarte drag si e foarte cuminte dar si foarte jucaus. Eu nu am avut nicio problema cu el. Ti-l recomand happy

| eusuntdenis a răspuns:

Sincer mie imi place mai mult Mops-ul, pentru ca este mai linistit si nu face zgomot mult. Depinde ce fel de caine cauti. Aici e vorba de preferinte.