| Alex_Alexutzu_2002 a întrebat:

Ce catel ar fi mai frumos sa il ai de companie, adica inca nu m-am decis, sa imi iau un husky sau un beagle adica amandoi sunt frumosi dar as vrea unul jucaus, dar sa nu fie rau, sa nu fiu nevoit sa ii iau bornita cand il plimb. Adica sa fie prietenos cu oricine. Astept un sfat. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Rocioiu_Sebastian_1999 a răspuns:

Daca vrei unul jucaus ia-ti un Bichon. Sunt ieftini, jucausi si frumosi.

Daca vrei unul adorabil ia-ti un Pug. Sunt scumpi, in rest cauta pe net si comvinge-te.

Iar daca vrei un prieten ia-ti un Husky.Este incapatanat dar foarte jucausi, frumosi etc..Sunt ok ca pret dar este scump mediul de viata. Vaccinurile lunare, hrana etc. Sunt si foarte energici si incalatanati.

Nu stiu de altii, dar eu sunt obsedat de

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parerea mea: Huscky. E si mai inteligent.

| 0Alexander0 a răspuns:

Eu personal as alege husky : inteligent + imi plac ochii lui albastri big grin

| Mariana_Mary_1997_MXmp a răspuns:

Parere mea ar fi ca poti sa iti cumperi un husky. In cazul in care stai la apartament, la bloc, nu iti recomand nici husky, nici beagle. Am fost si eu pusa in situatia sa aleg chiar intre cele doua rase si nu am gasit sfaturi bune de la profesionisti. Toti mi-au recomandat un bichon sau un shitu pentru ca, rasa husky este o rasa foarte energica si are nevoie de foarte multa atentie, trebuie periat zilnic si scos la plimbare, si este un caine de talie medie care nu este tocmai adecvat pentru apartament, iar in cazul beagle, beagle-ul ese un caine de vanatoare care roade si are intent sa sape, sa scormoneasca, asa ca dimineata cand te trezesti nu vrei sa gasesti scandurile patului scormonite si deteriorate, la capitolul inaltime si greutate este destul de potrivit, in ciuda hobiului sau de vanatoare. Sper ca te-am ajutat. Si daca stai la casa ar fi frumos un husky, iar daca stai la bloc, iti recomand sa mai cauti si sa iti alegi altceva (nu sunt experta si nu stiu asa de multe, dar ar trebui sa te uiti si pe internet despre acesti caini, dar cel mai bine sa ii intrebi pe specialisti)