| kayura a întrebat:

As vrea un catel, dar nu ma pot decide ce rasa sa aleg dintre un Beagle sau un Jack Russel? Care credeti ca este mai potrivit si mai jucaus?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jack-ul este tare jucaus, dar ii trebuie spatiu pentru cursele de alergaturi pe care le face, o sa iti distruga totul, nu sta deloc "cuminte"roade, sapa, dezgroapa, alerga ca"nebunul". e simpatic, dar iti trebuie timp liber pentru el si saptiu.beagle,e si mai simpatic, are simturi foarte dezvoltate, miroase tot ce ii iese in cale, un bun detectiv, bleg din fire si privire inocenta, dar cu toate astea este sclipitor. jucaus nu prea, forma corporala ii reduce din miscari, daca vrei un catel mamos, cumpara un beagle.

7 răspunsuri:
| Elly4all a răspuns:

Buna, Beagle este un catel foarte frumos mai ales cand este mik...si este jucaus si la tinerete si la batranete... iar Jack Russell este si mai jucaus dar ii trebuie mult loc si spatiu pentru a se juca si a alerga in voie, de fapt amnduror rase le trebuie spatiu si dragoste din plin, ca sa nu mai spun dde intelegere si timp liber numai pentru. elhappy...eu iti raspund totusi la intrebare sincer.Beagle este mai potrivit.winking.desi asta este alegerea ta.winking...Deci in concluzie orice alegere ai face iti spun sincer ca nu o sa regreti amandoua rasele au cate ceva special in adancul lor cat si la exterior...
Succes sper sa iei alegerea potrivitawinking
Pwp:*. Elly

| Brigitta a răspuns:

Http://cel-mai-bun-prieten-al-omului.blogspot.com/......rrier.html

http://www.beagle.ro/

(eu dupa vara o sa-mi caut un beagle; dar decizia iti apartine, cum crezi tu)

| Ben. a răspuns:

Si eu vreau un J.R! dar nu stiu daca se poate tine cineva dupa un "monstru " de 3 kile si 30 de cm!

| LiLlYAnNe a răspuns:

Cel mai jucaus e Jack Russell. Dar fii atenta! SUNT MULT PREA ENERGICI! Daca doresti aceasta rasa trebuie sa ii dai multa-multa atentie. Daca nu face destul sport devine rautacios, lenes, galagios.eu iti recomand un beagle.SUCCES!

| mastersinky a răspuns:

si eu am fost pus sa aleg dintre un beagle si un yorkshire terrier dar am ales beagle-ul si te sfatuiesc si pe tine sa faci acelasi lucru... este foarte jucaus, foarte mic si dragalas, foarte afectos si foarte cuminte... o sa iti placa la nebunie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai dragut dintre acesti catei este jack russell terrier.Si eu vreau sa-mi cumpar un jack russell terrier.Sti cumva de unde imi pot lua unul?
Suna-ma pe nr 0735210203.

| rebecca_4159 a răspuns:

Beaglebeaglebeaglebeaglebeaglebeaglebeagle e cel mai tare.cati ani ai. si eu vreau un beaglehappy! stai la bloc?