| E1Bull a întrebat:

Ce credeti ca animal e mai bine sa imi iau un caine, o pisica, un papagal? vot si funda pentru cel mai bun raspun.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| Cookie2275 a răspuns:

Depinde de ce preferi tu. Daca vrei mult par in casa poti sa-ti iei o pisica(ei bine e si una fara par dar e cam urata),daca ai destul timp liber, vrei un prieten adevarat si iti place sa iesi afara poti sa-ti iei un caine, iar daca nu preferi nici una din astea iti iei un papagal.

| NoNameJunior a răspuns:

I-ati un papagal! daca ii pui o oglinda in colivie este super.dar il mai bagi si pe el in seama.cainii si pisicile au nevoie de multa atentie si plang cand ii lasi singuri(daca sunt pui). Bine, asta a fost parerea mea, tu iti poti lua ce vrei.

| YoCookieMonster a răspuns:

Caine:Cainele este un companion excelent dar necesita multa ingrijire cum ar fi:periaj,joaca,mancare,scos in parc etc.E o mare responsabilitate si daca vrei ca parintii sa iti mai ia animale trebuie sa le arati ca esti responsabil.

Pisicatongueisica nu necesita atata ingrijire ca si cainele, dar sunt lingusitoare si le dai de mancare pana fug.Dar asta nu este valabil pentru pisicile de rasa care stau in casa.

Papagalultongueapagalul este un animal simpatic si nu are nevoie de ingrijiri si de multa atentie.Pot fi invatati sa faca jiumbuslucuri, sa vorbeasca si multe altele. Poate fii foarte dragalas si te atasezi de el.Cum va intra pe usa, vei stii ca e un membru al familiei! Atat ca vorbeste de unul singur noaptea si te deranjeaza cand dormi.

Aceste sfaturi ale mele sper ca ti-au fost de folos! Acm ramane de vazut ce alegi tu!

Bafta:X

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Caine sau papagal.
Sincera sa fiu,acum nu o spun cu rautate...dar pisicile sunt cam nesimtite, adica se urca pe masa, si mai ales o pisica mi.a mancat papagalul.crying
Nu le mai suport deloc.
Deci ...caine,este jucaus, ascultator
sau papagal, este foarte amuzantlove struck
Papa!

| anonymousxD a răspuns:

Pisica~ hmm. dupa parerea mea nu,pentru ca lasa par si dupa ce le cresti ele fug.
Papagal~ crede-ma ca nu vrei sa ai,face o galagie ca o sa-ti doresti sa nu ti-l fi cumparat.
Catel~ da,mi se pare cea mai buna alegere, sunt jucausi, te apara si sunt si cei mai buni prieteni ai oamenilor.
Sper ca vei lua cea mai buna decizie. happy

| madyunik a răspuns:

Depinde si ce fel de persoana esti tu. Pisica este un animal afectuos,dar care mai face si nazbatii, Catelul este mai jukaus, iar papagalul...ai mai putin de munca la el, insa uneori face multa galagie.Mentionez ca eu am 2 pisici pe care le ador,imi ofera multa afectiune,imi trece orice suparare cand "mi se baga in suflet", dar iubesc toate animalele, dupa mine as vrea cate unul din fiecare :p

| E1Bull explică:

Am ales deja.un dihor :X:X:X.Mersi oricum.

| Dyenelu a răspuns:

Pisica sau papagal...cainele are nevoie de atentie si cam chinui cainele daca stai la bloc...happy

| annasiceva a răspuns:

E depinde de tine unde stai, cat spatiu ai si altele! Iti recomand un caine de oarece e cel mai docil animal si daca ai vreacava mic poti sa-ti iei un Bichon. poti sa te uiti pe petz.ro
succes