| Ruines a întrebat:

Pisica vs caine - Care credeti ca-i mai bun ca animal de companie?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Personal, prefer un câine.
(Am avut şi câini, şi pisici, aşa că pot să compar în cunoştinţă de cauză.)

| CoquineNoire a răspuns:

Eu una nu suport pisicile, sunt nesuferite, rautacioase, geloase, lenese, isi baga nasul peste tot, si nici incredere in ele nu am.
cainii pe de alta parte sunt grozavi din toate punctele de vedere, si stiu ca vor ramane devotati stapanilor lor pana la... sfarsit.

| mona a răspuns:

Pisica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul, prefer cainii. Imi plac mult mai mult, si sunt si foarte prietenosi. Pisicile sunt prea lingusitoare.

''Câinele - singura vieţuitoare care a dus la perfecţiune vocaţia prieteniei''. Vasile Ghica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Şi pisica şi câinele sunt animale bune de companie, depinde doar de preferinţele fiecărui om în parte. Alţii preferă pisicile, alţii preferă câinii, iar alţii preferă şobolanii ăia urâţi formaţi din 70% blană şi 30% corp cărora tot câini le spun, dar nu mai ştiu ce rasă...

Răspuns utilizator avertizat
| AmELiA100000 a răspuns:

Eu prefer caini unele pisici chiar vor sa le prinzi tu soarecii si catei te apara de hoti si s.a.

| Crystyna_Elena_1997 a răspuns:

Ambele nu poti face diferenta depinde si de gusturile tale big grin

| AllisonStevens a răspuns:

Cainele,pentru ca il poti dresa si este cel mai loial animal!