| Genevaaa a întrebat:

Ce efect are otrava de soareci asupra pisicilor, cainilor si soarecilor? Ce se intampla acolo in interior?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ii omoara la fel cum omoara pe soareci.
Practic le distruge organele interne, producand sangerare interna si moarte dureroasa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putrefacție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mor precum mor si soarecii. Cu o durere mare.Le sunt sparte si gaurite organele si matele, produc o sangerare(interna) si apoi putrezesc cu timpul. Pisicile si cainii pot muri nu numai daca mananca ei aceasta otrava, ci si daca mananca unul care a mancat deja otrava.
P.S:Unii soareci au organismul mai tare si efectul se produce dar mai greu si o pisica daca alearga dupa el, il prinde si il mananca moare si ea...