| Ramo137 a întrebat:

Ce inseamna sa fii voluntara la un adapost de caini? ce trebuie sa fac? multumesc

Răspuns Câştigător
| ThePhantom a răspuns:

Cand te oferi voluntara nu e neaparat vorba de bani si de adus mancare. Te duci ai grija de un caine care vrei il cureti cum ar fi ca e al tau te joci cu el il plimbi asta inteleg eu prin voluntar la adapost de caini! Ca si la discovery! Funda:X

5 răspunsuri:
| Karelia123 a răspuns:

Inseamna sa te duci la un adapost de caini de bunavoie.(adica sa nu te oblige nimeni; din propria initiativa)
Fundita?

| IAOIADNAA a răspuns:

Sa te duci la adapost sa ai grija de animale, eventual sa donezi bani pentru animale sau sa aduci mancare,
Voluntar=sa te oferi sa ajuti din propria ta initiativa

| Ramo137 explică (pentru IAOIADNAA):

Trebuie neaparat sa dau bani si sa aduc mancare? nu pot sa ma duc doar ca le ofer dragoste si afectiune?

| IAOIADNAA a răspuns (pentru Ramo137):

Ba da(nu e obligatoriu, doar daca vrei) asta inseamna donatie

| florina_3397 a răspuns:

Sa te duci acolo din propia initiativa
si sa ingrijesti animalele
funda te rog