| edipatrus a întrebat:

Ce muschi dezvolti daca faci box?

1 răspuns:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu zic ca antrenamentul boxerilor este un antrenament complet pentru ca desi se axeaza pe muschii mainilor, abdomenului - nu exclude nici picioarele (jocul de glezna), nici rezistenta... Am sa incerc sa gasesc un program de antrenament daca pot.
"De aceea, pentru a fi un bun boxer iti este necesara o foarte buna pregatire fizica, o dezvoltare fizica generala armonioasa, o mare rapiditate in executia miscarilor de lovire, de aparare, de deplasare, curaj, hotarare, agilitate, o buna pregatire tehnica si o deosebita inteligenta tactica."
Vezi la adresa de mai jos prima lectie de box - videoclipuri. Si seturi de antrenamente
http://www.underclick.ro/articol-933-Prima_mea_lectie_de_box.html