| ramona_8487 a întrebat:

Ce parere aveti, de a tine un catelus intr-un apartament? voi sunteti de acord cu acest lucru? Mie mi se pare un lucru normal, dar as vrea sa citesc parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| DnimeniD a răspuns:

Daca il ingrijesti si ii dai de mancare nu vad de ce nu. P.S.(pe scurt)e total normal

| ramona_8487 explică (pentru DnimeniD):

Ahahahah....ar fi culmea sa nu-i dau de mancare...

| DnimeniD a răspuns (pentru DnimeniD):

Miai dat mie raspunsul castigator?

| ramona_8487 explică (pentru DnimeniD):

Da, mi s-a parut cel mai corec raspuns.

| DnimeniD a răspuns (pentru ramona_8487):

Da dar mie nu imi apare raspuns castigator la profil.Nu ca ar fi problema ta dar sa stii de ce te-am intrebat.

| ramona_8487 explică (pentru DnimeniD):

Nu stiu ce iti apare tie, stiu doar ca ti-am dat tie raspunsul castigator.

| DnimeniD a răspuns (pentru ramona_8487):

Gata! Era doar o chestiune de timp.

15 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Nu sunt de acord, de ce sa chinui un catel intr-un cub de beton? poti spune ca il plimbi... dar sa fie plimbat este una, sa fie intr-o curte oarecum
"liber" este alta

| ramona_8487 explică (pentru victorandrei):

Pai de ce crezi ca ar fi chinuit? gresesti, un catel de rasa de talie mica se va simtii de minune in casa la caldurica si binenteles scos afara de cateva ori la zi.

| victorandrei a răspuns (pentru ramona_8487):

Nu cred ca se simte de minune inchis intre 4 pereti si plimbat de 3 ori pe zi + ca sta dupa tine sa il plimbi.
Faci o comparatie cat sta in casa si cand il scoti afara la plimbare si o sa vezi unde se simte mai bine... de aici tragi singura concluzia

| ramona_8487 explică (pentru victorandrei):

Dar unde ar trebui tinuti cainii? in lant? legati? sau iarna afara in frig, mai ales cand vorbim de o rasa sensibila cum ar fi un shitzu sau un pichinez......eu gandesc altfel, acum fiecare cu parerea lui.

| victorandrei a răspuns (pentru ramona_8487):

Ideea era ca se va simti mai bine la curte decat intr-un apartament. Rasa sensibila? laughing nu cred ca stii prea bine ce vorbesti.
Eu zic ca se va simti mai bine la curte adica LIBER tu imi zici de lant si de legat...

Răspuns utilizator avertizat
| ZigZagMTFK a răspuns:

Da eu sunt de acord big grin pentru ca altundeva unde sa il tii? laughing am si eu niste rude care au un cine in casa si e ok.

| ramona_8487 explică (pentru ZigZagMTFK):

Pai, poti sa-l ti si afara daca stai la casa, nu? sau eventual sa nu-ti cumperi un caine daca stai la bloc. Cam arogant raspunsul dar e OK.

| 1dragutza1 a răspuns:

Da da da da da da da da da