| Anonim_2267 a întrebat:

Ce parere aveti despre cainii Shar Pei?

Răspuns Câştigător
| Pawy a răspuns:

Is so draguti:X:XCea mai buna prietena a mea are o catelusa si e asa de scumpa:X

6 răspunsuri:
| Cookie2275 a răspuns:

Nu prea cred ca poti sa duci in geanta sau in mana un Shar pei. Cand devine adult, inaltimea la nivelul greabanului este de 46-51 cm, iar greutatea corporala poate ajunge pana la 18-25 kg. Daca vrei sa-ti cumperi unul trebuie sa ai grija la dresaz deoarece are o personalitete puternica si un temperament dominant. Datorita naturii sale independente, Shar-pei-ul prefera sa fie singurul caine al familiei. In ciuda faptului ca este nostim si dragalas cand este pui, rasa nu este recomandata familiilor cu copii mici.
Se poate adapta usor intr-un apartament, daca beneficiaza de suficient timp pentru a face miscare. Este moderat activ in interiorul caminului, motiv pentru care nu este absolut necesar sa i se asigure o curte.

| oanecorleone a răspuns:

Sunt frumosi.Dar daca vrei sa iti iei acum unul mai bine iti iei un Ceau Ceau.http://www.google.ro/......tp?/search

| alexikka a răspuns:

Sunt mici deci usor de luat cu tine poti sa i pui in geanta sau sa ii ti in mana, sunt frumusei ceea ce va atrage atentia oamenilor, nu lasa par in cazul unora unii lasa dar putin deci poti dormi cu ei.te-as sfatui sa iti iei daca asta vrei. funda?

| URK a răspuns:

Bai...sunt faini!

| Cr3tzulin4 a răspuns:

Sunt adorabililove strucklove struckhee hee

| Anonim_2267 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri:X:X:X