| kid2000 a întrebat:

Ce parere aveti despre handaal? Deoarece as vrea sa ma duc sa ma inscriu. Si pentru ca stiu ca trebuie sa fiu oarecum inalta nu stiu credeti ca o sa ma primeasca? am 13 ani si cateva luni si am 1 54 confused. Voi ce ziceti si spuneti-mi si mie mai multe despre acest sport.Care dintre voi practica acest sport?

Răspuns Câştigător
| rosto a răspuns:

Handbal probabil voiai sa spui. de primit te primesc, nu au de ce sa nu. eu am facut doi ani de handbal la liceul sportiv din targu jiu cand eram intr-a 5-a si a 6-a. mi-a placut foarte mult, dar m-am lasat din cauza ca nu mai aveam timp de scoala si a trebuit sa imi aleg. daca ai parinti inalti, ai sanse sa te mai inalti si tu dar altfel, te-as sfatui sa ramana la stadiul de "distractie" sau hobby, cum vrei sa ii spui, nu sa iti dedici tot timpul handbalului. pe mine m-a mai deranjat si ca incepusem sa pun pe mine, nu grasimi, fibra cum s-ar spune, dar pentru o fata, nu da prea bine big grin

4 răspunsuri:
| KLapeman a răspuns:

Si prietena mea face de la 10 ani handbal... mie mi se pare cam aiurea ca are antrenamente si in vacanta adica 2 ore pe zi in de luni pana vineri, plus ca si in timpul scolii se fac antrenamente, plus doua cantonamente pe an. dar daca chiar vrei sa practici acest sport e chiar misto parerea mea...cat ca n-am jucat niciodata, dar imi place sa ma uit cand joaca nationala.

| Bogdanell5 a răspuns:

Buna, am facut handball 1 an si ceva si din propria experienta te sfatuiesc sa nu te duci daca nu vrei sa iesi cu vreo mana/picior rupt, asta in cazul meu laughing oricum...eu m-am lasat deoarece nu mai puteam arunca cu dreapta si fiind dreaptaci...ma rog faci cum vrei happy

| by3nkwtssa a răspuns:

Si eu am practicat 1 an... dar m-am lasat din cauza scolii eu fac si pian de performantza cu toate concursurile studiile etc n-am timp si pentru handball dar eu la 10 ani aveam 1 m 60 acum am 11 jumatetonguechiar doamna m-a vazut pe strada si mo chemat la handballwinkingmo vazut inalta... funda plskissbatting eyelasheskiss

| kid2000 explică:

Rosto sti ca ai spus tuca te deranja ca incepusei sa pui pe tine si am inteles la ce te-ai referit. Si stiu ca nu e placut pentru o fata. Dar as putea sa si slabesc putin sau nu stiu thinking cu acest sport sau.macar putin sa ma inalt? Dar de inaltat nu cred.Bine ca n-am probleme cu inaltimea ca oricum parintii mei sunt inalti. Dar intreb?