| bogdiy a întrebat:

Ce parere aveti despre rasa de caine rottweiler? s-ar potrivi pentru un baiat de 15 ani? pentru ca am auzit ca de la 4 ani innebunesc

Răspuns Câştigător
| JockerStoica a răspuns:

Salut.E un prost cine ti-a zis tie ca rottweilerul inebuneste la 4ani.Nu nici vorba nici la 10 ani nu poate inebuni.Acum 5ani se mai zicea de Doberman ca inebuneste la 7 ani.Si da chiar poate fi adevarat pentru ca dobermanul e un caine cu capul ascutit iar creierul nu mai incape in cutia craniana si isi poate ataca stapanul.

Insa daca vrei rottweiler poti sa-ti iei fara frica.Doar sa fi responsabil si de la 1an sa-l tii cu bodnita pentru ca e un caine cu instincte deosebite si nu se stie cand are de gand sa atace ceva sau pe cineva.Deci oricum rasa rottweiler e una care isi apara stapanul si proprietatea, daca tu o sa iubesti cainele si el iti va raspunde cu aceeasi moneda.Nu mai crede in mituri false de la toti dobitocii!

Toate cele bune!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau, mi-as lua un caine ciobanesc german

| JulyStorm a răspuns:

Ai auzit prost, nu exista asa ceva.

| PiTbuLuL a răspuns:

Este o rasa care isi da viata pentru stapan.PROSTIA CA VA TURBA ESTE UN MIT RASPINDIT DE NISTE FRAIERI.Eu am aceasta rasa si inca 2 pitbuli este jucaus si nu isi va ataca niciodata stapanu dar pe alti da find o rasa pentru pazabig grin

| Dafii a răspuns:

Majoritatea speculatiilor sunt false! Asa se zicea si de pitbull si inca se zice, nu apleca urechea la minciunile astea, daca ai vreo nemalurire vorbeste cu un stapan de rotwailler si vezi care e treaba! Nu innebunaste la varsta asta si la nicioalta varsta, doar daca nu se naste cu aceasta boalawinking sau daca nu este educat cum trebuie si lasat de capul lui. Dar asta nu duce la " innnebunit " ci duce la agresivitate!

Insa, daca tu crezi ca il poti ingriji si il poti iubi si avea timp pentru. el iti poti lua!

| BiancaAlecsandra a răspuns:

Nu e adevarat daca sunt dresati corespunzator vor fi cei mai adorabili

| icerock77 a răspuns:

Depinde cum este crescut, ei au agresiunea in sange dar asta nu inseamna ca sunt niste caini gata sa atace pe oricine daca ii cresti cuminti asa raman, daca ii lasi pe ei sa creasca normal fara sa ii bagi in seama si fara sa le arati afectiune se schimba.Eu am 14 ani si am un golden de 1 an imi este cainele perfect, jucaus multa energie, dar oricum daca iti doresti un caine asigurate ca ai unde sa iti faci timp pentru el.Bafta
Ps.zvonul cu turbatul e un fals, la doberman e adevarat dar la 10 ani| happy