| Amaliamalia a întrebat:

Ce parere aveti despre tot ce tine de religie? Sunteti de acord cu tot ce spune Biserica?

Răspuns Câştigător
| RUMBURAK a răspuns:

Nu. normal ca nu cred ca este de acord cineva cu tot ceea ce spune biserica. dar in lini mari nu te invata de rau.principiile morale care le promoveaza nu dauneaza nimanui. iubirea, iertarea, mila si respectul proprietatii sunt principi de viata care apoi se ragasesc in majoritatea religiilor lumii. dar cel mai tare cred in cel care a creat cerul si pamantul.creatorul.dumnezeu.

5 răspunsuri:
| aaaa12345 a răspuns:

Da sunt de acord

| Ady00pk a răspuns:

Chiar credeti ca religia e singura institutie care nu a fost atinsa de om? Cand vine vorba ce mancat *** si spus prostii religia e pe primul loc! Toate povestile si spusele din biserica s-au schimbat si reschimbat de mii de ori! Stiu, e greu de crezut si multi nu inteleg astahappy si stii de ce? Pentru ca vor sa se simta in siguranta! Dar eu nu incerc sa va fac sa va simtiti nesiguri! eu relatez adevarulhappy Multi nu pot suporta adevarul... putini gasesc calea spre adevar! Intotdeauna ni s-a spus ca suntem slabi, ca suntem neputinciosi... Dar nu este niciun motiv pentru care sa nu intelegem cu adevarat cine suntem, unde ne indreptam.Suntem niste fiinte puternice, frumoase, extraordinare! nu avem limita in a ceea ce putem face! trebuie doar sa avem curajul sa depasim bariera dupa care am fost tinuti atata vremehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nus de acord cu faptul ca pe perioada de ciclu nu ai voie sa intri in Biserica cica. ca in acea perioada femeia este spurkata sau cam asa ceva si bunica si mama au zis sa nu interu vreodata cand sunt in acea perioada. nu am auzit la multa lume, mai ales la tinere, decat la mama, bunici, sau la oamenii bisericii.adica in la alte religii se fac sarbatori cand fata devine femeie si noi nu avem voie sa intram in Biserica! cu asta nu sunt de acord... dar daca asa e legea la religia noastra asa sa facem

| andreeada a răspuns:

A fi de acord cu biserica pentru mine este echivalent cu a avea incredere in slujitorii ei adica preoti.In ultimul an numai slujitorii Domnului, nu s-au dovedit a fi deci, trage tu concluzia...

| lovely1993 a răspuns:

Si da, si nu... Cum s-a mai spus, trebuie de crezut în Dumnezeu, iar această credinţă te va îndrepta pe adevăratul drum