| SkandallKamataru a întrebat:

Ce parere aveti despre Andrew Tate? Ce parere aveti despre opiniile lui? Cu ce sunteti de acord si cu ce nu in ceea ce spune?
Vad ca are foarte multi hateri si nu inteleg de ce, sunteti liberi sa va exprimati opinia si sa conversam.

47 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un proxenet care a lansat în spațiu public niste idei misogine...ce părere ai vrea sa avem și de ce ar merita respectivul o părere din partea noastră?

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Proxenet? Nu a constrans pe nimeni sa practice prostitutia, a avut un studio de videochat.
Ce fel de idei ti se par misogine?

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Deci a fost arestat degeaba zici tu pe motiv de trafic de persoane şi viol?

Aceste doua infractiuni nu sunt suficiente pentru a fi considerat un gunoi misogin?

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Fiind un om atat de puternic si influent care are niste pareri impotriva companiilor de miliarde si miliarde de dolari, ar fi cam normal sa fie vanat de niste oameni foarte puternici, poate suna SFX, dar cand esti la un anumit nivel altfel stau lucrurile.
Nu tot ce spune presa e adevarat si nu tot ce zboara se mananca domnule suntserios.

"Deci a fost arestat degeaba zici tu pe motiv de trafic de persoane şi viol?" Practic da, nu s-a gasit nici macar o singura dovada ca ar fi facut trafic de persoane sau ar fi violat pe cineva, ce mi se pare strigator la cer(punete in locul lui), e ca timp de 2 luni de zile s-a mancat ca**t despre el cum ca ar fi facut lucrurile astea fara ca el sa se poata apara impotriva acestor acuzatii, iar din cele 2000 de persoane pe care le-au contactat autoritatile din telefonul lui, si din zeci/sute de mii de mesaje trimise pe parcursul timpului, nu s-a gasit o singura persoana/mesaj care sa spuna ca Tate a facut asta, si nici o tranzactie care sa confirme ca Tate i-a platit ca sa taca... (NICI LA EL, NICI LA FRATE-SU IN TELEFON).

Ce mi se pare mie absurd la voi care sustineti faptul ca a facut acele fapte fara a avea o dovada, e ca voi chiar credeti ca le-a facut de parca i-ati fi vazut voi sau ati avea certitudinea 100% ca a facut asta, fara a lua informatiile cu un strop de indoiala.

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ok, nu voi continua discuția cu cineva care apără un proxenet violator. Nu are sens.

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Nu apar o astfel de persoana, daca chiar e proxenet si violator atunci ii doresc tot raul inzecit si multi ani in spatele gratiilor, merita sa pateasca ce a patit, problema e ca el nu e nici proxenet si nici violator asta e problema, si faceti aceste afirmatii pe baza a nimic, cand din sute de mii de mesaje nici autoritatile si nici nimeni nu au gasit un singur mesaj care sa afirme ca a facut asta happy
Nu mai fiti npc-uri, ganditi si singuri ca e penibil sa vii sa faci astfel de afirmatii de npc doar pentru ca asa auziti.

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu fac eu nicio acuzație.
Niste judecători au primit dovezi de la procurori și au decis arestarea lui. După dovezi. Tu îl aperi gratis. Așa că părerea ta e irelevantă.

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Nu stiu daca esti la curent cu informatiile, dar dupa arestarea lui si ancheta in care s-au verificat telefoane si tot si chiar s-au incercat gasirea de dovezi impotriva lui, nu s-a gasit nimic care sa-l incrimineze si L-AU ELIBERAT (nu mai e la parnaie, a fost arestat la domiciliu, iar in momentul de fata nu mai e nici arestat la domiciliu numai ca nu poate sa paraseasca tara pentru ca inca se fac cercetari, deci mai e violator proxenet traficant de persoane sau aceste acuzatii sunt false?)

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

"My job was to meet a girl, go on a few dates, sleep with her, test if she's quality, get her to fall in love with me to where she'd do anything I say and then get her on webcam so we could become rich together"

Poți să îl aperi cat vrei, tot un gunoi rămâne și încă e urmărit penal. Și am citat din el mai sus. Ce să zic acum de calitatea ta umana dacă admiri pe cineva care face ce face... Dar na atât model ai în viața ce sa îți fac eu.

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Nu sustine ca ce a facut la 24 de ani(in urma cu 13 ani) e ceva bun sau ceva ce trebuie laudat,
DAR, nu le-a obligat sa faca chestia asta, doar le-a propus, e o diferenta de la cer la pamant.
E ceva murdar sa faci asta clar, dar fetele erau ADULTE, puteau sa ia deciziile pe cont propriu, daca ca fata te intreaba cineva daca vrei sa faci videochat in schimbul unei sume de bani, poti sa spui DA, sau poti sa spui NU, iti asumi ce faci, nu individul e de vina ca tu vrei sa faci asta pe cont propriu.
Tu crezi ca fetele alea erau niste fete de calitate sau cu care ai fi vrut o familie? Cel mai probabil nu.
Nu poti incrimina un om ca a traficat persoane si ca a violat cand doar a avut un simplu studio de videochat, te plimbi 5 minute prin Bucuresti, vezi 10 studiouri de genul.

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Bănuiesc că nu știi engleza și nu ai înțeles citatul. Revino după ce înțelegi

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Eu am inteles ce a spus, si din ce scrie acolo, nu scrie nicaieri ca le-a fortat, sau obligat.
Multe din ce spune Tate se interpreteaza gresit, fara a fii citite cum trebuie sau gandite.
Nu este genul clasic de proxenet violent si animalic lipsit de empatie, este de 11 mii de ori mai inteligent si vezi asta din felul cum vorbeste si cum se exprima si din ideile pe care le are.
Poate e doar narcisist dar in nici un caz cum il considerati unii.

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu e violent și animalic.
E înșelător si profitor.
La fel de groaznic.
Un gunoi de om.
Mare model in viața ți ai ales.

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Tot e peste un om de rand din orice punct de vedere, ca iti convine sau nu, nu ajungi nici tu, nici eu si nici 1000 ca noi la nivelul ala de putere si influenta si bani.

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

De ce presupui că aș vrea să ajung la nivelul lui?
Poate eu, spre deosebire de tine, am niste direcții etice în viața

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Nu e nici o problemă, fiecare pe drumul lui, daca ți-ai gasit direcția si ești mulțumit atunci keep going, fiecare om din societatea asta care muncește si face ceva merita respectat, si asta ar spune si Tate.
Nu trebuie sa fii ca el sau sa vrei sa ajungi milionar, a zis si el asta, fa ceea ce te împlinește, e viața ta.

| Holiday a răspuns:

Un infractor. Restu-i poezie pentru analfabetii functional.

| SkandallKamataru explică (pentru Holiday):

Cat de usor sariti unii la concluzii

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai ce parere sa am? Tate spune in majoritatea cazurilor chestii care deja sunt stiute de oameni, dar care nu prea se aduc in discutie prea mult, si asta il face renumit.
De exemplu el vorbeste despre ideea barbatului in societate si despre ideea de bani si cum functioneaza. Cum ca barbatul e cel care din mosi stramosi a procurat pentru familie si a cautat femei pe care sa le curteze. Si ca banii sunt o forma universala de putere pentru acestia.
Toate astea sustinute istoric pana in epoca noastra moderna, unde lucrurile s-au cam schimbat, unde femeile sunt si ele recunoscute si chiar au si ele o forma de putere in societate de cand cu marea industrializare.
Bineinteles ca asta o stie si fratii Tate, doar ca ei nu recunosc fenomenul, pentru ca nu vor sa piarda acea forma de putere. Asa ca au gasit in timp o religie care sa le sustina ideologiile ( islamismul ), si copii pe care sa-i indoctrineze cu ideologiile lui pe toate retelele de socializare. O stiu si ei foarte bine ca nu poti schimba o generatie deja formata ( oamenii de la 18-20 de ani in sus ), asa ca se focuseaza pe generatiile care vin pentru a-si face profitul de pe urma lor.
Acum ca stii asta, stii de ce exista hateri si de ce exista oameni care il ridica in slavi. Unii au fost vrajiti de farmecul si de puterea lui, si altii nu.
Eu unul, nu am o parere inclinata in nici o extrema. Nu sunt nici hater, si nici nu il idolatrizez intr-un fel. Pentru mine Andrew Tate e doar o persoana publica care are bani si influente cacalau si se distreaza dupa cum ii arde lui, si care isi vinde idelile. Nimic mai mult si nimic mai putin. Nu are un impact in viata mea, deci sunt impartial cand vine vorba despre el.

| SkandallKamataru explică (pentru StoicAnalysis):

"lucrurile s-au cam schimbat, unde femeile sunt si ele recunoscute si chiar au si ele o forma de putere in societate de cand cu marea industrializare"
Complet adevarat, dar problema e feminismul, odata cu asta, si odata ce majoritatea femeilor au inceput sa produca si ele bani si sa duca o viata buna pe cont propriu, multe dintre ele au inceput sa desconsidere barbatii ceea ce nu e normal si nici benefic pe nici un plan (fizic, spiritual si ce mai vrei tu), iar multe dintre ele chiar cred ca nu mai au nevoie de barbati, uitand faptul ca tot ce exista in jurul lor e facut de barbati, efectiv se aduna la podcast-uri, si ajung acolo cu masini facute de barbati, pe un drum facut de barbati, unde stau efectiv intr-un studio facut de barbati, pe o canapea facuta de barbati, in fata unui microfon facut de barbati, filmate de niste camere facute de barbati si discuta si se lauda cum sunt ele independente si ca nu au nevoie de barbati pentru ca barbatii sunt degeaba si ar prefera sa dispara complet, ti se pare normal? Ca mie nu laughing

"Bineinteles ca asta o stie si fratii Tate, doar ca ei nu recunosc fenomenul, pentru ca nu vor sa piarda acea forma de putere. "
Dar ei stiu foarte bine asta si au si spus-o de atatea ori, iar asta cu pierdutul formei de putere, Andrew a spus clar in podcasturi ca el ii poate oferi iubitei lui totul, iar jobul ei o sa fie doar sa se ingrijeasca, sa se faca frumoasa pentru el si sa aiba grija de copii pentru ca nu o sa mai fie nevoie sa munceasca, DAR, daca ea in continuare vrea sa lucreze la Starbuks pe un salariu de 1500euro cu toate ca e cu un multimilionar, poate sa o faca, daca ea vrea si e dedicata sa aiba propria afacere, poate sa o faca.
Deci de unde hate-ul? A spus ca ar prefera ca el dupa ce vine acasa dupa o zi plina de efort si stres si nervi, ca iubita lui sa fie cea mai feminina si dulce femeie si sa il faca sa se simta mai bine, iar el in schimbul acestui lucru, ii ofera tot ce vrea (O ia dupa el cu jetul, ii cumpara ce vrea, o ia in vacante, etc...) si ca unei femei i-ar fi mult mai greu ca dupa 8-10 ore sa ii ofere chestia asta, cu toate ca daca ea vrea sa munceasca poate sa o faca laughing Deci din nou, de unde toate aceste misinterpretari? Tate nu sustine ce ai spus tu acolo sau pentru ce il critica lumea, ca vrea el sa aiba o relatie asa e doar dorinta lui personala si nu obliga pe nimeni sa faca la fel.
Ba chiar este un tip foarte ok, iar daca i-ar fi urmarit dobitocii astia podcasturile care sustin ca e misogin si ca face trafic si nu stiu ce (macar ultimul podcast cu Piers Morgan, ar fi vazut cat de ok este el ca persoana si cat de inteligent e).
Deci din nou, nu inteleg hate-ul spre el.
Nu mi se pare nimic gresit in a promova sportul, masculinitatea, si cum sa ai grija de familia ta si sa provizi pentru ea indiferent de cum te simti.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Dude, pe mine nu ma intereseaza sa dezbat subiectul si sa despic firul in patru. Eu doar am zis ce este evident si adevarat. Nu sunt nici de partea lui Tate si nici impotriva lui.
Daca eram de partea lui, ziceam ca si tine, ca e un om ok, de treaba si promoveaza masculinitatea.
Daca eram impotriva lui, ziceam ca e proxenet, manipulator si misogin.

Insa exista si un al treilea punct de vedere, cel obiectiv, in care acopar tot ce tine de acea persoana, si bune si rele. Adica, Tate e un fost proxenet, multimilionar de treaba si ok, care manipuleaza lumea cu ideologiile lui intr-un mod finut. Acum, daca stam si judecam bine persoana si cu bune si cu rele, ai sa afli ca Tate nu e nici vreun Mesia, dar nici cel mai mare raufacator, ci pur si simplu un multimilionar care a facut tot ce ia stat in putinta pentru a ajunge la statutul sau, si in mod legal, dar si in mod ilegal.

| FreddieM a răspuns:

Mentalitate medievala.
Cheers

| carevaescu a răspuns:

Ca orice om, va avea idei si bune si rele.

Ca orice om, majoritatea acelor idei nu sunt inventate de el, le-a preluat din alta pare.

Polarizarea se face prin ignoranta.

Orice idee trebuie evaluată pe meritul ei, nu prin prisma persoanei ce o rostește.

| SkandallKamataru explică (pentru carevaescu):

"Orice idee trebuie evaluată pe meritul ei, nu prin prisma persoanei ce o rostește." Clar.
Experientele difera de la persoana la persoana, adevarul nu este unul singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere buna nu prea!

| EestiSodalane a răspuns:

Tate e un traficant și un idiot adept al ideologiei "red pill" care nu e altceva decât o scuză hedonistă de a fi un egocentric extrem. Ca orice om mai spune lucruri adevărate, dar asta nu îl face mai presus de Gigelul de rând.

| SkandallKamataru explică (pentru EestiSodalane):

Daca tu crezi ca Tate e la acelasi nivel de inteligență cu un om de rand atunci chiar nu are rost sa continuăm discuția pentru ca parerile tale sunt complet false sa nu zic ignorante cand il compari cu un gigel de rand.

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Aici ai dreptate
"Daca tu crezi ca Tate e la acelasi nivel de inteligență cu un om de rand"

E absolut clar ca are un intelect sub medie. Altfel ar gandi ce ar scoate pe gura.

| EestiSodalane a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Dacă mă înșel atunci te rog să mă luminezi, ce zice Andrew Tate mai inteligent sau mai genial decât Gigelul de rând? happy
Sunt mai mult decât dornic de a-mi schimba părerea dacă văd dovezi

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Iti dai seama ca are un intelect sub medie, adica ce om inteligent ajunge ca dintr-un anonim fara nimic sa aiba 30 de boliduri si companii de sute de milioane, iar pe langa asta sa fie si cel mai cautat om din lume... clar e un loser rolling on the floor

| SkandallKamataru explică (pentru EestiSodalane):

Andrew Tate nu doar ca zice, el si face, asa si gigelu de rand da sfaturi, dar nu are aceiasi ambitie, determinare, dorinta de a castiga indiferent prin ce trebuie sa treaca. E peste gigelul de rand din orice punct de vedere (E in top 1% sa nu zic 0.001 lasam asa din punct de vedere al abilitatilor de a lupta, din punct de vedere fizic, financiar, psihic... etc) si a ajuns aici indiferent de stresul si durerea prin care a trecut... in schimb ce gigelul de rand e vai steaua lui, gras(nu toti), n-are bani, n-are stil, succes, motivatie, sange in instalatie laughing se da batut instant, e afectat de parerea altora, n-are determinare, lasa de azi pe maine, nu e multumit cu viata lui dar nici nu face nimic sa o schimbe, si in mare parte e mediocru in cam toate domeniile.
Asta e gigelul de rand.

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Un smardoi proxenet.
Îl lingi in curuletz de zici că a făcut banii aia din inventarea de formule de fizica qantica

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Aduci atata critica pe capul lui de zici ca a făcut toți banii pe care-i are din videochat... Nu mai are businessu ala de vreo 10 ani, acum are 37, ai niste păreri despre anumite subiecte să-mi bag picioru, o zici asa ferm convins de parca ai trait cu el sau cu persoanele in cauză.
Tu nu mai trebuie sa te informezi singur ca ai opiniile deja formate, ai citit titlul la un articol si pam așa e, judeci intreaga personalitate a unui om ca ai citit ca a facut nu stiu ce in urma cu un deceniu si tot spamezi iar si iar ca e nu stiu cum, comportament de npc straight face

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Am înțeles. Tu pari însă că îl cunosti personal. Te a trafic și pe tine sau?

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Nu il cunosc personal dar nici nu judec o persoana asa din prima. Imi dau seama de cat creier are o persoană destul de usor, un prost se da de gol instant oricât ar incerca el sa faca pe inteligentul, Tate nu m-a dezamagit deloc, e si foarte articulat, dar e si foarte bun in a capta atenția, nu l-am auzit vreodată sa se bâlbâie. Articulează niște idei foarte complexe instant, si are sens ce zice.

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Deci nu il cunosti.
Doar ai tras o concluzie ca l -ai auzit vorbind.

Eu nu il cunosc si am tras o concluzie dupa ce l-am auzit vorbind, dupa ce niste procurori au gasit niste deovezi, dupa ce niste judecatori au tras niste concluzii, dupa ce niste oameni l-au acuzat diurect, dupa ce juma de internet l-a blamat pentru cacaturile pe care le scoate pe gura.

Concluzi e insa ca tu ai tras o concluzie "mai corecta" decat mine pe baza a mai putine date dar pe baza unei simpatii pentru un misogin proxent condamnat penal doar pentru ca nu se balbaie, Hahahahaha
Bravo.

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

"dupa ce niste procurori au gasit niste deovezi" dovezi că ce? A fost acuzat, a fost inchis, apoi a fost eliberat ca nu au găsit nimic, care sunt dovezile?
"dupa ce niste judecatori au tras niste concluzii" daca chiar trageau concluzii acum era la închisoare.
"dupa ce juma de internet l-a blamat pentru cacaturile pe care le scoate pe gura."
Ce fel de oameni l-au blamat? Oameni de succes, sportivi, oameni fericiți, sau fix opusul? Niște obezi infecți, la*ag**, lgbt-isti? Nu are ce sa te ofenseze ca barbat daca tu ai viața in ordine si bifezi toate căsuțele.
Daca 1 mil de proști fac ceva, tot proști raman.

"Concluzi e insa ca tu ai tras o concluzie "mai corecta" decat mine pe baza a mai putine date " care sunt alea mai puține date? Nu cred ca ești conștient de ce mânării se fac la nivel inalt.

"Doar pe baza unei simpatii pentru un misogin proxent condamnat penal doar pentru ca nu se balbaie" daca asta ai înțeles tu din toate mesajele mele mai citeste-le de vreo 10 ori, vad ca ai un punct mort, citesti, uiți si apoi ai impresia ca am spus eu nu știu ce.

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ai devenit deja amuzant
Măcar de te ar plati pentru limbile virtuale pe care i le dai.

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Ce sa zici si tu acum ca nu ai contra argumente laughing crede si nu cerceta.
Chiar sunt curios cum ai reacționa daca s-ar găsi in telefonul tau mesaje catre iubita/nevasta de genu: "Sper ca nu mi-ai mancat prăjitura din frigider ca iti rup c*ru" si sa fii tras la raspundere si cercetat pentru violență domestica si ca îți bați iubita si sa fii f**** la cap cum ca de ce ai amenintat-o si ca ce ai vrut sa spui prin asta...cand de fapt e un mesaj banal de care nu-ți pasa rolling on the floor si dupa sa vina păcălici ca tine si sa spuna ca esti un agresor si un violator pentru ce ai putut sa spui. E penibil si pierdere de timp.

| EestiSodalane a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Eu nu vorbeam de ce face ci de ce zice. Daca e sa vorbim de ce face stiu că si-a facut banii din prostitutie si s-a convertit la cea mai retarda religie de pe pamant. Și mai știu că taică-său lucra în CIA. Și că e pe jumătate negroteu.

| AdeLeu a răspuns:

Omul a afirmat ca nu se considera inselat daca se duce si face sex cu una si se intoarce la iubita, ca e barbat si normal, dar daca iubita vorbeste prin mesaje cu unu, este inselat si este foarte grav, merita batuta laughing ce parere sa am de un astfel de om

| SkandallKamataru explică (pentru AdeLeu):

"dar daca iubita vorbeste prin mesaje cu unu, este inselat si este foarte grav, merita batuta" nu a spus ca merita batuta si nu a promovat niciodata violenta asupra unei femei de nici un fel."
Ce a spus el cu inselatul e 50/50.

| Tzatzikii a răspuns:

Ce părere aș putea avea după ce a făcut ce a făcut?

| SkandallKamataru explică (pentru Tzatzikii):

Ce a facut?

| Tzatzikii a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ești troll?

| SkandallKamataru explică (pentru Tzatzikii):

Nu sunt troll, am specificat in intrebare ca vreau sa va aud parerea si sa discutam.