| Sagetzik a întrebat:

Ce parere/experienta aveti cu achizitionarea accesoriilor petshop de pe site-urile de profil?

2 răspunsuri:
| irinuca a răspuns:

Sagetzic, eu am vrut să cumpăr de pe internet nisip pentru pisici şi hrană, însă mi se pare că sunt mai scumpe decât în pet shop-ul unde mergem săptămânal. Nisipul care la magazinul din cartier costă 8 lei, maxim, pe internet e 11 lei. La asta se mai adaugă taxele poştale. Hrana pe care i-o cumpăr de la veterinar e 11 lei kilogramul, iar pe internet e 16 lei.
Deci prefer să rămân la produsele din pet shop. Mâncare nu comand de pe internet, însă jucării da. Şi am găsit câteva jucării senzaţionale după care pisica mea e înnebunită.
Nu cred că pot spune că la toate pet shop-urile de pe internet sunt preţuri mai mari, pentru că ar fi incorect, dar eu am fost puţin dezamăgită de preţuri happy
Baftă!

| Georgel26 a răspuns:

Salut~! Daca te referi la achizitionarea lor de net, nu cred neaparat ca e nevoie ca site-ul respectiv sa fie profilat pe asta, pentru ca gasesti o gramada si pe site-uri de licitatii precum okazii.ro.Eventual, gasesti si un minim de produse la Kaufland din cate am vazut.Asa ca poti cumpara linistit de oriunde numai sa ai incredere in persoana de la care cumperi, ca altfel s-ar putea sa te trezesti cu 2 cepe in colet.
Baftawinking