| Burzea a întrebat:

Ce rasa de caini vi se pare cea mai frumoasa, draguta si de ce?

Răspuns Câştigător
| ღm0tzataaღ a răspuns:

Mie una imi plac ciobanesti germani, pentru ca sunt inteligenti, sunt buni caini de paza si de companiehappy. Dar consider ca fiecar caine e special in felul lui.Fiecare caine are propia lui personalitate si toti sunt dragalasi in felulu lor.Nu degeaba sunt ei cei mai buni prieteni ai omului:X.

Bye, Bye

10 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Bichon:
Pentru ca sunt caini foarte frumosi si au si caracterul foarte potrivit pentru mine.

| PredatoR a răspuns:

Rottweiler, dc? pentru ca este un caine bun la toate si de companie si de paza si de impresie (atunci cand iesi cu el in oras sa-l plimbi), are altfel de autoritate, usor de dresat, inteligent, puternic etc.

| PredatoR a răspuns:

Aa inca ceva, se adapteaza bine si la curte si in apartament cu conditia sa-l scoti la plimbarebig grin

| PredatoR a răspuns:

Eu nu sufar bichoniilaughing

| Vulvatron a răspuns:

Pitbull, deoarece sunt cei mai inteligenti si iubitori caini (daca sunt crescuti cum trebuie bineinteles)... nu exista caine rau... doar stapan prost happy

| AlinnutSsa a răspuns:

Aproape toti sunt draguti.

Bichon

Haski

etcc.

| LoOvE a răspuns:

Rasatongueichinez

o ador, pentru. ca sunt numai caini pufosiiiiiii :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beagl e dulce si m-ar interesa si thitzu e draguz

| Biiiiiia a răspuns:

Bichon.De ce? Pentru ca este foarte dragut si se acomodeaza repede oriunde.

| AnonimGirl13 a răspuns:

Akita inu este cea mai frumoasa si cea mai loiala rasa de câini.Este si o poveste(este super reala povestea, exista si o statuie a câinelui) si un film Hachiko: A Dog’s Story (2009) făcut după aceasta poveste.filmul este absolut uluitor, eu am plâns aproape tot filmul. Daca nu vreti sa vedeti filmul puteti citi povestea lui Sccrieti pe google Hachioko si dati pe primul link.Dar va sfatuiesc sa vedeti filmul