| evilangel23 a întrebat:

Ce rasa de catel sa aleg dintre cocker spaniel sau samoyed si dc? si ce sa iau fetita sau baietel?

Răspuns Câştigător
| raluca250 a răspuns:

Uite cate ceva despre fiecare rasa
http://ro.wikipedia.org/wiki/Samoied
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cocker_Spaniel

Eu as alege un cocker spaniel pentru ca este mai usor de ingrijit si este foarte dragut. bine si samoyed sunt draguti dar putin mai pretentiosi :))
Ah si as alege baiat. desi daca vrei pui mai bine alegi femela :*

9 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Eu as alege Samoyed in locul tau, doar ca ii trebuie mult spatiu si ii cam cade blana.Trebuie periat cel putin de 2 ori pe saptamana si este nevoie sa fie scos afara pentru plimbari lungi etc.
Cockerul e frumos si are nevoie de o ingrijire speciala fata de urechi.Trebuie mereu curatat bine in urechi si ii poate mirosii blana.
O zi placuta! happy

| rutanklan a răspuns:

Samoyed. Cocker spaniol e prea imputit si paros. Ia baiat si daca ii tai clopoteii nu mai trebuie sa il duci la fete.

| evilangel23 explică (pentru rutanklan):

De ce spui asta despre cocker?

| SkyIsMyLimit a răspuns (pentru evilangel23):

Scuze. Pe mine ma intrebi de ce spun asta despre cocker? Pai, cunosc cativa caini cocker si sunt jucausi, mie imi plac, cel putin.Fiecare cu parerea lui.

| Deliutzz a răspuns (pentru rutanklan):

Samoyedul e mult mai pretențios, iar cockerul nu e împuțit dacă ai grija de el. Degeaba dai afirmații false și ești lipsit de experiența. Văd ca nu ai habar de niciuna dintre rase

| SkyIsMyLimit a răspuns:

Ambele rase de caini sunt foarte frumoase.Samoyedul seamana cu un caine numit cheao-cheao care are limba mov si care imi place mult, dar s-ar putea ca cheao-cheao si samoyedul sa lase multa blana in urma. Am niste cunostinte care au cocker spaniel. E atat de dragalas, prietenos si jucaus! Orice caine ti-ai lua, sa ai grija la asta:daca esti fata, sa ti-l iei baietelsi daca esti baiat, sa ti-l iei fatita. Te va agreea mai bine daca sunteti opusi. Mi s-a intamplat si mie. Sper ca te-am ajutat. Daca consideri ca acest comentariu al meu este folositor...

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru SkyIsMyLimit):

Se scrie Chow Chow nu Cheao Cheao happy

| SkyIsMyLimit a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Stiu...doamna profesoara!

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru SkyIsMyLimit):

Pai daca stii de ce nu ai scris corect?
Si daca nu stiai nu e nimic, am vrut doar sa iti spun cum se scrie corect.
O noapte placuta!