| MBcocos a întrebat:

Ce sa fac ca parintii sa-mi cumpere un ciine sau o pisica am incercat totul dar nu mi se primeste eu chiar voi avea grija de el va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Sergiu_Yoana_1991 a răspuns:

Cere ajutorul matuselor unchesilor ca poate reusesc sa ii convinga

| MBcocos explică (pentru Sergiu_Yoana_1991):

Mersi
AM incercat si mi Sa primit

6 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Hehe sincer daca primesti ceva e una si daca il iei tu e alta, cainele meu l-am cules de pe strada cand era mic numa puf era pe el, si ca sa nu moara de foame l-am luat acasa iar de atunci e langa mine, nu a primit bataie niciodata, e dresat acum iar daca e sa sara sa muste cred ca ar face-o cu orice pret pentru ca nu stie ca bataia doare, el stie ca daca ridic mana si ma fac ca dau in el ca il mangai si nu ii e frica de nimeni, stie comenzi si e ok, sa nu uiti ca daca il iei trebuie sa ai grija de el altfel mai bine il lasa-i acolo unde a fost

| MBcocos explică (pentru awspam):

am incercat nu merge

| Serree a răspuns:

Da-i argumente convingatoare gen :
''Da o sa am grija de el, o sa invat mai bine, o sa fiu mai ascultator'' Chestii de genul asta.

| dalii389 a răspuns:

Pai uite : ajuta-ti parintii, roaga-i in fiecare zi de caine sau pisica, fi cuminte, sa inveti bine si sa nu ii intrebi cand sunt nervosi ca o sa zica nu. Sper ca te-am ajutat

| goldenretrieverloverNo1 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie sad am incercat totul. Ia note bune la scoala, uite-te la documentare despre caini. Trebuie sa le arati ca esti responsabil/a. Spune-le ca te simti singur/a si ca un caine ar fi tot timpul langa tine... Ajuta cu treburile prin casa etc. Dar nu insista prea mult. Eu am insistat si mama a zis ca nu mai vrea sa mai auda de asa ceva.
Oricum:
Sper ca te-am ajutat
SUCCES :*