| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Ce sa fac cu cainele meu ca sa nu mai aiba purici.(fara spray-uri pentru purici, etc.)

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| loryi98 a răspuns:

Si al meu a vut cand era mic.Eu l-am spalat cu sampon special de purici si Daca cumva vedeam pe el purici incercam sa ii prind.Si nu il lasam sa se joace cu cainii vagabonzi sau cu cainii cu purici.Altceva nu prea ai ce face. Eventual o zgarda pentrun purici(da nu te prea poti juca cu el din cauza substantei de pe zgarda)sau este ceva picatura ce se pune dupa gat(in exteriorlaughing), care il apara de capuse, purici si alte chestii o perioada mai lunga de timp.

| CaraxD a răspuns:

Zgarda anti purici.
Sau spalal cu sampon anti purici tongue

| giuli900 a răspuns:

I cunperi zgarda sau solutie de pureti.......sau mai poti sa cunperi de la magazinu de animale sanpon pentru caini si ala o sa omoare purici, capuse etc

| katalina32 a răspuns:

Poti merge sa cumperi sampoane speciale pentru purici {eu am incercat cu cainele meu si a mers} sau poti cumpara solutii speciele pe care trebuie sa la pui sub ceafa cainelui tau SUCCES!

| giuli900 a răspuns:

Pai i cunperi zgarda sau solutie si mai este un sanpun pentru caini si ala il poate scapa de purici sau de capuse si alte insectetonguestraight face