| diuxxa a întrebat:

Ce se intampla daca inghiti par de animal [ caine mai exact]? Nu ca am patit-o dar vreau sa stiu.

Răspuns Câştigător
| Sabrine a răspuns:

Exista posibilitatea sa te inneci.mai ales daca il inghiti in somn sau ceva de genul.de ex:daca dormi cu cainele langa tine. daca ai inghitit par de animal ar trebui sa contactezi medicul.nu de alta, dar parul de animal contine microbi si s-ar putea sa te infectezi grav!

9 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Eu am motan de 10 ani, dorm cu el pe perna si, cateodata, il folosesc ca perna. Deci, uneori, mai inghit si par. Si nu am patit nimic.

| Mihaiii a răspuns:

Eu am caine de 3 ani la apartament, si sta in pat cu mine uneori si am mai inghitit par si nu s-a intamplat nimic.Insa mai bine documenteazate de pe google caci simptomele difera de la rasa la rasa.

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Nu cred ca are ce sa se intample, si eu am un labrador care acum naparleste si cat par cred ca am inghitit. Nu exagerat laughing. De fapt la caini asta e si sezonul iarna si primavara

| gianinutza a răspuns:

Pai verisoara mea a inghitit par de caine, si acum dupa 5 ani a descoperit ca avea par de caine pe ficat.Si de la parul acela i-a crescut carne la ficat(ca un fel de tumoare). A trebuit sa-se opereze si in fine acum e bine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai periculos este pentru cei cu alergii la par animale.chiar si un singur fir le poatee declansa o reactie in lant, si nu e vorba doar de stranut in cascada!
parrul de animale e periculos si pentru cei ce au probleme cu plamanii, dificultati respiratorii, etc
dar firele de par se pot opri undeva in stomac si am auzit oameni ce au facut chist hidatic, localizat in ficat, sau plamani dar aici e vorba nu de par ci de oua de Taenia nu stiu cum care vine tocmai de la animale dar nu din par musai.De fapt,parul,fiind un corp strain nu e bine primit in nici un organism.
Pe de alta parte nu stiu, in concluzie, cum e mai periculoasa o pisica fata de un guler de vulpe argintie, de ex, sau un Hamster(ca tot avem unu pe forum) fata de o blana de leopardon?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| ramona_5587 a răspuns:

Cand eram mica mama imi spunea ca imi cresc sobolani in burta daca inghit par de cainelaughing)
asta ca sa nu ma joc cu orice caine vagabond:-pe

| gabrielaa a răspuns:

Nu este adevarat ce zice ns parul de animal daca este inghitit este grav deoarece intra in stomac si poti fi operat din cauza lui cunosc multe cazuri ...nu te ineci cu el foarte stupid sa zici asta

| bubutyna a răspuns:

Il dai afara pe partea cealalta :) [url]www.e-album.ro/membru.php?id=21409[/url]