| anonim_4396 a întrebat:

Ce  speranta de viata au hamsterii?

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Un hamster traieste maxim 4 ani.Majoritatea lor mor cand implinesc varsta de 3 ani.Deja la 2 ani, 2 jumate sunt batrani.Sunt atat de draguti hamsterii pacat ca traiesc putin, foarte putin.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Speranta de viata a hamsterilor este de 2 pana la 3 ani dar sunt si cazuri in care pot trai pana la 4 sau chiar 5 ani.

| asko a răspuns:

Hamsterul traieste aproximativ trei ani
http://www.zooland.ro/De_ce_sa_ne_luam_un_hamster-3984.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreaba-l pe @harciog... el iti va raspunde exact.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@TigergeridAlan "un hamster traieste maxim 4 ani.Majoritatea lor mor cand implinesc varsta de 3 ani" rolling on the floor adica astia mor d ziua lor? laughing) mia plaqt asta tine-o tot asalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca traiesc 2-3 ani

| fcsb32 a răspuns:

Hamsterul traieste in medie cam 3 ani

| alexandru122 a răspuns:

Eu am un hamster are o luna esye frumoasa dar ma gandesc la ziua aia...