| Iulika96 a întrebat:

Chiar am nevoie de ajutor. In fata blocului la mine sunt cativa caini care latra incontinuu si cand treci pe langa ei maraie si sar la tine.Nu vreau ca cineva sa-i arunce in rau sau sa pateasca ceva deci am nevoie de numarul de telefon de la hingheri din orasul Brasov.Nu-l gasesc nicaieri pe net.Stie careva? Am nevoie urgent de detalii cum functioneaza chestia asta, sau cum ii pot contacta. Mersi si dau fundita cu mare placere.

4 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Tu stii ce inseamna hingherii si ce fac? Aduna cainii de pe strada ca sa-i omoare. Cica ii tin 7 zile si daca nu-i ia nimeni inapoi ii omoara, dar nu e asa peste tot. Unii ii omoara imediat ca sa vanda mancarea la pet-shopuri. Mai bine lasa-i in fata blocului decat sa chemi tu hingherii ca o sa ai mustrari de constiinta.
Sau mai bine cauta un adapost care sa se ocupe de ei.

| mihaibrasov a răspuns:

Adapostul de caini e la mama naibii. Am fost eu o data acolo si o tanti ma tinea sa astept la poarta, ca parca intram la Parlamentul European, nu la un nenorocit de azil de caini. La primarie poti afla despre serviciul de hingheri, dar alergi mult. Totusi, daca iubesti animalele, trebuie sa alergi, altfel, sunt multe metode prin care poti sa scapi de ei. Dar nu iti spun cum, pentru ca apoi sar TPU-istii colegi pe mine ca-s nemilos laughing

| N1mka4eva a răspuns:

Ai putea incerca sa ii duci la adapost. Daca nu ii poti atinge, si cred ca nu poti, pur si simplu te duci la adapost si dai detaliile:unde stai, ca sunt niste caini care musca si latra incontinuu, dar nu vrei sa pateasca ceva(BRAVO! atitudinea ta e demna de admirat), ai vrea sa stea la adapost... Iata adresa:Str. Merilor nr 9 (fosta ferma Tractorul), cartierul Stupini, Brasov.Asa am gasit pe net-eu nu stau in Brasov.
Oricum, nimeni nu-ti va spune nimic rau, faci un lucru foarte bun! Curaj! Iar daca nu poti sa mergi pana acolo, du-te la un cabinet veterinar care face colaborare cu adapostul, sa te ajute!
Succes.
Inca o data, bravo!

| N1mka4eva a răspuns:

Ai putea incerca sa ii duci la adapost. Daca nu ii poti atinge, si cred ca nu poti, pur si simplu te duci la adapost si dai detaliile:unde stai, ca sunt niste caini care musca si latra incontinuu, dar nu vrei sa pateasca ceva(BRAVO! atitudinea ta e demna de admirat), ai vrea sa stea la adapost... Iata adresa:Str. Merilor nr 9 (fosta ferma Tractorul), cartierul Stupini, Brasov.Asa am gasit pe net-eu nu stau in Brasov.
Oricum, nimeni nu-ti va spune nimic rau, faci un lucru foarte bun! Curaj! Iar daca nu poti sa mergi pana acolo, du-te la un cabinet veterinar care face colaborare cu adapostul, sa te ajute!
Succes.
Inca o data, bravo!
Stiu ca o sa reusesti!