| anita23anita a întrebat:

Cine are bulldog francez?
imi doresc la nebunie rasa asta de caine,,,
as vrea si eu unul,,, cine are ma anunta si pe mine pls pls pls

1 răspuns:
| RedNose a răspuns:

Un caine nu vine asa,daca il vrei imediat il iei. Un caine presupune o mare responsabilitate,e costisitor si trebuie sa te informezi bine drespre rasa,abia apoi despre alimentatie, ingrijire, dresaj, de unde sa-l cumperi etc.
Un caine de rasa se cumpara, un metis se adopta! Nimeni nu vine la tine sa-ti doneze un caine cumparat cu 300-400e,stai linistita!
Strange tu 300-400e,informeaza-te bine si apoi mergi la o canisa serioasa (creste maxim 2-3 rase, nu "canise" gen premium) vorbeste cu crescatorul si iti cumperi.
Stii cat costa intretinerea unui caine ADULT? Iti zic eu : 300-400lei/luna,iar cat e mic dublu. Eu mi-am cumparat in urma cu 3 luni un caine si am cheltuit pana acum cu el peste 250e.

Citeste aici cate ceva si apoi te hotarasti daca sa-ti iei sau nu un caine:
http://amstaffromania.ro/Thread-citeste-daca-ai-de-gand-sa-cumperi-un-catel