| MariaDD a întrebat:

Cine are golden retriever mascul? De la cate luni se spala? De la cate luni se dreseaza?

Răspuns Câştigător
| ღm0tzataaღ a răspuns:

De spalat poti incepe de la 3 luni, desi nu este rcomandat sa il speli ff des, deoarece caini au o substanta pe piele sau pe balna(nu mai stiu sigur) care se duce daca il speli in exces. Poti sa il speli daca e chiar foarte murdar sau daca are purici. Cat despre drasaj la 6 luni ar fi cel mai indicat. Eu zic sa incepi cu comnezi de baza, precum sezi, culcat, vino aici, nu-i voie etc.

Sper ca te-am ajutat.

Bafta.:X

4 răspunsuri:
| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Cu spalatul de la 3 luni este bine, cand termina vaccinurile dar daca are probleme. gen purici sau sa tavalit prin noroi sau sa murdarit de caca poti sa il speli dar ai mare grija sa nu raceasca dupa aia si sper ca sti ca cainii sub 3 luni nu au voie sa ia contact cu alti caini sau sa il scoti din casa... Si cu dresajul poti sa incepi de la o varsta foarte frageda si incearca sa il inveti mai intai aport pentru ca o sa invete repede ca este pui si ii place joaca iar apoi celelalte.big grin

| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Mai de ce ma copiezi motzata? si nu e adevarat sa nu il speli pe caprolling on the floor))) haahha de fapt nu e nici o probleme daca ii intra apa in urechi asta e la pisici proastorolling on the floor

| ღm0tzataaღ a răspuns:

Am uitat sa iti spun, cand il speli nu il spela niciodata si pe cap. NU este bine. Exista riscul sa ii intre apa in urechi cea ce nu este deloc recomandat.happy

| GabrielusRacing a răspuns:

De la o luna si jumatate