| MishuCuc a întrebat:

Cine are papagali? si daca e fain ca animal de companie?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| klau95 a răspuns:

Am si am avut dresathappy s-a dus de doua ori afara si s-a intors!
E f. dresat stiu cum sa-l dresezihappy nu-i asa usor de intretinut dar sunt foarte inteligenti.

| FrozEenSoul a răspuns:

Salut! Eu am avut papagali, e nasol la 5 dimineata cand ii auzi. Prima, a doua, a treia oara iti place, dar dupa aia inebunesti laughing. Intrebarea 2 : Daca poti tu sa pui in lesa un papagal atunci e fain laughing Funda?

| S0ul a răspuns:

Sunt prietenosi happy, ai mei au invatat sa vorbeascatongue stiu 5 cuv big grin. sunt usor de hranit, de ingrijit. si mai usor :d. poti sa le faci cuart o dat la 1-2 saptamani tongue. te sfatuiesc sa nu ai pisiciwinking, sau sa ii ti protejati happy

| Bogdana91 a răspuns:

Am avut eu.Nu face greseala sa-ti iei papagali. Sunt frumosi dar foarte galagiosi+ fac multa mizerie in cusca lor.Trebuie curatata o data la doua zile. Cele mai frumoase animale de companie care iti devin si prieteni raman cainii si pisicile.

| Golanasul a răspuns:

Papagaulul este un animal de companie care face mult zgomot papa putin si e o companie placuta dar sincer mai bine o pisicutahappy