| Manole_Elena_1988 a întrebat:

Cine imi poate da exercitii pentru tot corpul, am 11 ani(aproape fara 3 luni)si as vrea sa pot sa fac podul de sus si sfoara spagatul il pot face?(scuze de categorie)PAna la urma spagtul este cu picioarele in lateral si sfoara cu unul in faca si unul in spate! Cine imi raspunde primeste funda!

4 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Exercitiul cel mai ieftin si mai simplu ar fi avand in vedere ca esti tanara si corpul iti este destul de elastic ai putea sa tot incerci sa il faci cu ajutorul cuiva care sa iti tina o palma sub spate cand incerci sa te lasi si astfel vei reusi dupa mai multe repetari.
O solutie mai scumpa putin este sa mergi la sala sa ii explici atrenorului de acolo ce vrei sa realizezi si el iti va da diferite exercitii pentru zona lombara(partea de jos a spatelui), abdomen si probabil si pentru coapse, dar si cu prima cred ca vei reusi, succes tongue

| Chio9 a răspuns:

Practica inotul, asta iti fa solicita tot corpul.

In ceea ce priveste spagatul, sfoara si podul de sus, totexerseaza si vei reusi.

| Manole_Elena_1988 explică:

Eu vreau exercitii ceva sa fac nu numai innot si atat! Ceva ........Sttiti la ce ma refer de exemplu genoflectiuni!

| Popescu_Bertha_Andreea_1994 a răspuns:

Pai este foarte bine ca te intereseaza gimnastica, pentru ca trebuie sa incepi de cand esti copil ca iti va fi mai greu mai tarziu. Sfoara si spagatul sant niste miscari un pic mai grele, dar cu exercitiu si vointa vei reusiwinking Eu iti recomand inotul pentru ca este singurul exercitiul care pune in miscare tot corpul. Ia niste cursuri de inot si vei reusi!