| mariagheorghe0303 a întrebat:

am 14 ani si sunt fata... de aptoximativ 3-4 luni m-am apucat sa fac exercitii pentru elasticitate... in o luna maxim doua am facut sfoara si nu pot spune ca am facut exercitii prea "intense"... vreau sa sa pot face si spagatul si sa am spatele mai elastic... (sfoara adica un picior in fata si unul in spate, ai spagatul in lateral... simt nevoia sa mentionez pentru ca multe persoane le incurca) Credeti ca as puntea in o luna cu exercitii mai "intense"? Si ce exercitii recomandati?

Răspuns Câştigător
| ClaudiaG95 a răspuns:

In primul rand as vrea sa te felicit pentru ca te preocupi de conditia ta fizica. Am gasit un link care sper sa te ajute: http://www.gymsport.ro/exercitii-de-mobilitate/