| axelunirii a întrebat:

Cine ma lamureste si pe mine? Acuma 3 zile mi-am cumparat un perus si prima data ma gandeam ca speriat.Este destul de calm.Este pui cam maxim 4-5 luni.Toata ziua sta plictisit in colivie.Paraca ii cad ochi in gura.Sta cam in acelasi loc.Usa la colivie este deschisa dar nu iasa afara. Daca il scot afara se plimba peste tot si zboara peste tot mai si ciripeste cate putin dar la un moment dat merge in colivie si iarasi pare plictisit. Ochi paraca ii cad in gura. I se inchid ochii.

3 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Da cam ce ai vrea sa faca? sa sara pe geam?rolling on the floorcumpara-i o pereche

| sierra a răspuns:

Asa se comporta perusii intre anotimpuri. E un fel de astenie. Si ai mei la fel fac. Il ajuti daca-i pui vitamine Sera in apa sub indrumarea veterinarului. Mergi la pet shop-uri si cauta vitamine Sera. Sunt cele mai bune pentru ca sunt naturale si nu au nici gust, nici miros.

| axelunirii explică:

Ms mult de sfat dar i-am rezolvat problema i-am mai cumparat o femela si acum se impaca bine amandoi si ia trecut si supararea.Cred ca era singur si de aceia se plictisea ca nu aveam timp toata ziua sa stau cu el.Sau acomodat repede unul cu celalalt din prima zi i-am pus in preuna si nu a fost nici o problema sa se bata sau din astea.