| catutu666 a întrebat:

Citi ani poate trai un caine

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Pai, 15-17 ani poate chiar mai mult.
O zi minunata sa ai!

8 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Sincer,maicasa la mama mea, avea un caine maidanez, care a trait 20 de ani.Depinde de rasa! de exemplu un chiwawa, am auzit ca traieste 16 ani.Nu te teme ca nu mor cum i iei laughing

| angel74dm a răspuns:

Durata de viaţă a câinilor este de 10 - 15 ani. Cel mai longeviv câine a trăit 29, 5 de ani. Aici ai link-ul: http://en.wikipedia.org/wiki/Bluey_%28dog%29

| bangau91 a răspuns:

18-23 depinde in ce conditii traieste, ce rasa e cainele

| stanly7 a răspuns:

Câți?
Depinde de rasă și cum este întreținut.
12 - 23

| oanabuysomeweed a răspuns:

Depinde! Contează mult în ce mediu trăieşte,cum este hrănit,dacă este abandonat sau nu, rasa. Dacă este crescut bine, poate trăi in jur de 17 ani. Sper că te-am ajutat, pa pa! happy