| anonim_4396 a întrebat:

Comportamentul motanilor se schimba dupa castrare pe termen lung?

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da,se schimba definitiv. Sunt mai linistiti, mai afectuosi cu stapanii, nu se mai lupta cu alti motani pentru teritoriu si pisici, se ingrasa si sunt predispusi mai tare la bolile rinichilor (litiaza renala).

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil

| K0sti a răspuns:

Cum adica "dupa castrare pe termen lung"? Pai cat dureaza castrarea, 2 ani?

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Adica dupa castrare mi se pare normal sa se comporte diferit avand in vedere ca a suferit o operatie, dar vreau sa stiu daca se schimba pe termen lung ceva. De exemplu acum e mult mai jucaus si vrea joaca non-stop.

| AirănMeidăn a răspuns:

Pai se ingrasa si devin mai draguuuti

| Idkidk a răspuns:

Se îngraşă, aşa ştiu... happy

| Arome a răspuns:

Devin mai blanzi, unii motani sunt agresivi, iar dupa castrase nu mai sunt asa si nu se vor mai bate cu toti motanii pe care ii intalnestc cand e perioada lor de calduri.